Kasyno 6 maja 2022

Saksonia-Anhalt przyznała pierwszą licencję na sloty online

autor: Mateusz Mazur
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Sportu Saksonii Anhalt wskazało pierwszego operatora, któremu udzielona została licencja na prowadzenie internetowych slotów do gier. Są to kolejne kroki podejmowane przez niemiecki kraj związkowy w ramach Czwartego Międzynarodowego Traktatu Hazardowego (GlüNeuRStv).

Pierwsza licencja na automaty online

Saksonia-Anhalt zaktualizowała swoją “białą listę” operatorów, którzy mogą na terenie kraju związkowego prowadzić internetowe sloty do gier. Pierwszą firmą, która zakwalifikowała się do otrzymania licencji jest Mernov Betriebsgesellschaft mbH.

Mernov MBH, z siedzibą w Espelkamp w Nadrenii Północnej-Westfalii będzie mogła oferować swoje automaty online pod domenami www.jackpotpiraten.de oraz www.bingbong.de.

Przypomnijmy, że od wejścia w życie traktatu GlüNeuRStv minęło już dziesięć miesięcy, a Saksonia-Anhalt nadal nie udzieliła ani jednej licencji na prowadzenie internetowego kasyna lub pokera online. Całe przedsięwzięcie nieustannie mierzy się ze sporą krytyką, ale ostatecznie większość krajów związkowych przystała na założenia traktatu.

Problematyczny traktat

GlüNeuRStv zakłada spore ograniczenia, jak chociażby wynoszący 2 euro limit stawki na maszyny wrzutowe i podatek 5.3% nakładany na obrót kasyna. W związku z tym kilku zagranicznych i krajowych operatorów powiadomiło saksońskie władze, że złoży wniosek o kolejne licencje na kasyna i sloty do gier, pod warunkiem, że zasady narzucane przez traktat zostaną złagodzone i staną się bardziej korzystne dla operatorów.

Póki co na zmiany się nie zanosi, bowiem wymagałoby to zgody aż dwóch trzecich członków Glücksspielkollegium – organu koordynującego GlüNeuRStv, który został ustanowiony jako komitet tymczasowy mający zapewnić ochronę interesów poszczególnych landów.