Ogolna 2 lipca 2021

Scientific Games planuje sprzedać swoje firmy

Gigant technologii hazardowej, Scientific Games, ogłosił, że zamierza sprzedać swoje firmy zajmujące się loterią i zakładami sportowymi, aby zapewnić firmie „zrównoważony wzrost”.

Scientific Games poinformowało, że jest w trakcie badania różnych opcji odciążenia firmy, w tym sprzedaży swoich niektórych spółek. Wszystko po to by firma zbilansowała swoje dochody.

Zarówno prezes SG, Jamie Odell, jak i dyrektor generalny Barry Cottle podkreślili znaczenie redukcji zadłużenia dla zapewnienia długoterminowej stabilności. Po zakończeniu procesu sprzedaży, Scientific Games będzie składać się z wiodących firm zajmujących się grami.

Oferta cyfrowa

Scientific Games zamierza rozwinąć swoją ofertę cyfrową, aby w ciągu trzech lat była porównywalna pod względem wielkości z naziemnym biznesem gier: – Dzisiejsze ogłoszenie odzwierciedla kluczowe kroki mające na celu optymalizację naszego portfela i wzmocnienie bilansu poprzez znaczne zmniejszenie dźwigni finansowej, a także ukierunkowanie na inwestycje w biznes online – powiedział Barry Cottle.

Te kroki przyspieszą naszą drogę do stania się rozwijającą firmą opartą o kilka rynków. Chcemy działać z rozmachem zarówno na rynku naziemnym, jak i cyfrowym… Nasza firma będzie mogła budować wspaniałe gry, które definiują przyszłość na rynku online – zakończył Barry Cottle.

Wzrost wartości firmy?

Z całą pewnością, jeśli powiedzie się plan Cottle’a Scientific Games w najbliższych latach zyska na wartości. Skierowane swoich działań na rynek cyfrowy wydaje się w dzisiejszych czasach nie tylko alternatywą, ale koniecznym działaniem.

Każda z naszych firm będzie lepiej przygotowana do współpracy ze swoimi klientami i zapewnienia im długoterminowego wzrostu i rentowności – zapewnia dyrektor generalny SG.

Przypomnijmy, że już w maju Scientific Games odnotowało wzrost przychodów rok do roku i spadek strat w pierwszym kwartale 2021 roku. Kolejne lata pod tym względem mogą być jednak jeszcze lepsze.