Loterie 25 sierpnia 2021

Scientific Games przejmuje Sideplay Entertainment

Scientific Games ogłosiło porozumienie w sprawie przejęcia Sideplay Entertainment. Dzięki temu przejęciu dostawca zamierza rozwijać swoje cyfrowe portfolio treści loteryjnych. Wpłynie to również na ekspansję na kolejne rynki. 

Przyspieszenie procesów

Pat McHugh, dyrektor generalny Lottery Group powiedział: – Cieszymy się, że możemy powitać Steve’a Hicksona i cały zespół Sideplay w Scientific Games Lottery Group. Z całą pewnością dzięki temu rozwiniemy się jako firma pod kątem strategicznym. Co więcej dokonamy maksymalizacji dochodów, ponieważ nasze produkty, które już są topowe, będą jeszcze lepsze. 

Wysoce doświadczeni twórcy gier cyfrowych Sideplay pokażą swoje umiejętności, a tym samym dostarczymy wyjątkowe treści iLottery na rynek. Co ważne zintegrowaliśmy już cyfrowe gry Sideplay z naszymi platformami iLottery, a to nie koniec naszych wspólnych działań o czym dowiedzą się wszyscy nasi klienci – zakończył Pat McHugh.

Ekscytacja obu stron

Steve Hickson, założyciel i dyrektor Sideplay, skomentował: – Wszyscy w Sideplay jesteśmy podekscytowani połączeniem sił z Scientific Games Lottery Group, jednym z wiodących światowych dostawców loterii,

Naszym celem zawsze było bycie najlepszym w tym, co robimy, a ta transakcja pokazuje, że faktycznie osiągnęliśmy ten poziom sukcesu. Cieszymy się, że możemy wykorzystać globalny zasięg loterii Scientific Games i wspólnie stworzyć przyszłość iLottery – podsumował Hickson.

Przypomnijmy, że Scientific Games niedawno przejęło również Lightning Box Games. Tym samym można powiedzieć, że firma w ostatnim czasie dokonała ogromnego progresu, co powinno zaowocować lepszym wynikiem finansowym w kolejnym roku kalendarzowym.