Ogolna 12 stycznia 2022

Scientific Games rozszerza swoją ofertę na rynku USA dzięki współpracy z firmą Wazdan

Spółka Scientific Games, twórca wiodącej platformy OpenGaming, wzmocniła swoją ofertę w Stanach Zjednoczonych dzięki nawiązaniu współpracy z firmą Wazdan.

Celem współpracy, która rozpoczęła się w pierwszym kwartale 2022 r., jest dostarczenie graczom w stanach New Jersey i Zachodnia Wirginia najwyższej jakości gier, zoptymalizowanych pod kątem urządzeń mobilnych.

Założona w 2010 r. firma Wazdan prężnie się rozwija. Spółka wypuściła do tej pory ponad 140 gier na 17 światowych rynkach, w tym Wielkiej Brytanii, Malcie, Szwecji, Dani, Litwie, Hiszpanii, Włoszech i Grecji. W zeszłym roku spółka wkroczyła na rynek USA w New Jersey oraz zdobyła licencję w Zachodniej Wirginii. W tym roku Wazdan planuje podbić kolejne stany, Pensylwanię i Michigan.

Klienci Scientific Games korzystający z platformy OpenGaming™ uzyskają dostęp do najbardziej popularnych gier firmy Wazdan, m.in. Sizzling 777 Deluxe, Power of Gods™: the Pantheon, Black Horse Deluxe i Relic Hunters and the Book of Faith™, a także nowych tytułów z rundą bonusową Hold the Jackpot, w tym Sun of Fortune i Burning Stars 3™. Wazdan planuje regularnie wypuszczać na rynek USA kolejne gry.

Rozszerzenie przez Scientific Games portfolio gier dostępnych na platformie OpenGaming™ jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie opertatorów ofertą firmy na rynkach regulowanych w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

Steve Mayes, dyrektor ds. partnerstw w SG Digital, powiedział  „Nawiązanie współpracy z firmą Wazdan umocniło naszą bogatą ofertę gier dostępnych na platformie OpenGaming™ na wiodących rynkach regulowanych w Stanach Zjednoczonych. Spółka Wazdan znana jest z fantastycznych gier i innowacyjnych rozwiązań. Jesteśmy przekonani, że amerykańscy gracze pokochają gry firmy Wazdan równie mocno, jak gracze na całym świecie. Chciałbym również podziękować Bekki D’Agata z zespołu Wazdan za owocną współpracę podczas negocjowania kontraktu.”

Michał Imiołek, dyrektor ds. operacyjnych w Wazdan NJ LLC, powiedział: „Firmy Scientific Games nie trzeba nikomu przedstawiać, to jeden z największych graczy w branży. Ogromnie się cieszymy, że nawiązaliśmy z nimi współpracę i  możemy dostarczać amerykańskim graczom najwyżej jakości gry i rozrywkę. Wkroczenie na rynek USA było naszym największym osiągnięciem w 2021 r. i mamy nadzieję, że dzięki współpracy z Scientific Games szybko rozszerzymy swoją działalność w Stanach Zjednoczonych.”

Dodaj komentarz