Parki i Centra 10 sierpnia 2017

Screw Ball

autor: W.B.
Screw Ball to najnowszy automat typu redemption jaki pojawił się w ofercie amerykańskiej spółki ICE ściśle współpracującej z japońskim koncernem SEGA.

Pierwszą wersję tej maszynki można było zobaczyć i przetestować na stoisku SEGI na targach EAG w Londynie w styczniu tego roku.

Celem tej gry jest wrzucenie 16 piłek do dziur umieszczonych na obwodzie misy. Piłki wyrzucamy z misy za pomocą obracania drążkiem umieszczonym na dnie. W trakcie pierwszej rundy trzeba tak kręcić drążkiem by do dziur wpadło conajmniej 12 piłek, co pozwoli na uzyskanie drugiej rundy. Jeśli w pierwszej rundzie przegapimy więcej niż 4 kule, runda bonusowa nie będzie miała miejsca. Ponieważ drążek nie jest napędzany elektrycznie, musimy go obracać siłą własnych rąk, co pozwaliło by mi zaliczyć ten automat to mojej ulubionej kategorii videosiłowni. Niestety Srew Ball nie ma nawet najmniejszego ekranu, tylko wywietlacze. W każdym razie jest to prosta gra, która jest łatwa do zrozumienia i każdy może się nią cieszyć.

Gra została zaprojektowana przez Marcio Viera, projektanta i inżyniera w fabryce ICE w Clarence w stanie Nowy Jork, przy współpracy Stacy Kirchmeyera, członka zespołu ds. Badań i rozwoju w ICE. Jak donosi portal arcadeheroes, Marcio i Stacy świetnie się bawili przy tej grze!

Grę na Screw Ball możecie zobaczyć na filmie ze stoiska SEGI w Londynie – sekwencja od 1 minuty 8 sekund do 1 minuty 20 sekund.

Wymiary automatu: GxSxW 1400x1400x2180mm

Poniżej film prezentujący grę Na Screw Ball w Strong Museum of Play.

 

Dodaj komentarz