Bukmacherka 31 stycznia 2024

Serwis LegalniBukmacherzy.pl rozdał nagrody. Sześć statuetek dla Superbetu!

autor: redakcja
Serwis Legalnibukmacherzy.pl po raz szósty rozdał nagrody dla najlepszych organizatorów zakładów wzajemnych na polskim rynku. Statuetki w 15 kategoriach trafiły do siedmiu operatorów. Największym zwycięzcą wieczoru był Superbet.

W poniedziałek w warszawskim hotelu InterContinental rozdano Nagrody Bukmacherskie serwisu Legalnibukmacherzy.pl. Nie zabrakło znakomitych gości, m.in. ambasadorów Superbetu Jerzego Dudka i Sławomira Peszki. Ceremonię poprowadził dziennikarz Polsatu Jerzy Mielewski.

Każda gala coś przynosi nowego. Z każdym rokiem staramy się, żeby była bardziej profesjonalna, dojrzała. Poświęcamy coraz więcej czasu na przygotowania. Mam nadzieję, że tak będzie dalej – podkreśla w rozmowie z Interplay.pl pomysłodawca i organizator gali, Adam Bieliński.

To nasza szósta gala, poprzednie były bardzo różne. Pierwszą zorganizowaliśmy w małym hoteliku. Spotykaliśmy się z trzema bukmacherami, którzy otrzymali wtedy trzy nagrody. Z każdym musieliśmy zjeść lunch, więc przy trzeciej nagrodzie trochę już to odczuwaliśmy – wspomina ze śmiechem jeden z współwłaścicieli Mahalo Media i Igaming Nuts.

Największym zwycięzcą gali był Superbet, który przebił osiągnięcie sprzed roku (pięć nagród) i tym razem zgarnął aż sześć statuetek, w tym najważniejsze: dla Bukmachera Roku i Nagrodę Użytkowników.

Które firmy, według jakich wskaźników oraz jakich dokonań zostały nagrodzone?

DEBIUT Roku 2023 – ComeOn

Nowy bukmacher nie miał wielkiej konkurencji, ale ze względu na sensowne spełnienie oczekiwań rynku, organizatorzy zdecydowali się na przyznanie nagrody w tej kategorii. Doceniono zwłaszcza zakład bez ryzyka ze zwrotem w gotówce w ofercie powitalnej, szybkie wprowadzenie aplikacji mobilnej i dostępu do betbuildera oraz promocje i solidną ofertę na piłkę nożną i sporty amerykańskie.

Najlepszy CUSTOMER SERVICE – forBET

W tym roku “Legalni” w ocenie tej kategorii wzięli pod uwagę zwrot użytkowników w stronę obsługi bezpośrednio przez konsultantów. Przeprowadzone zostały testy jakościowe pracy pracowników obsługi klienta, w których zespół forBET wykazał się największym poziomem merytorycznym, inicjatywą i indywidualnym podejściem do rozwiązywania problemów. Wskazano także łatwą drogą użytkowników do czatu we wszystkich kanałach i krótki czas oczekiwania na pomoc.

Najlepsza Oferta na TENIS – Fortuna

To już trzecia z rzędu wygrana Fortuny w tej kategorii, mimo że konkurencja rośnie ze względu na większą popularność dyscypliny. Stało się tak, ze względu na utrzymanie wysokiego poziomu oferty live i statystyk, dostępu do bedbuildera na wydarzenia tenisowe, czołowe kursy na najważniejsze turnieje i transmisje live z wielu turniejów.

Najlepsza Oferta na E-SPORT – LVbet

Także LVbet obronił swoją statuetkę sprzed roku. Firma zdecydowanie stawia na esport wierząc w jego dalszy rozwój w kontekście obstawiania. Widać to po opcjach obstawiania esportu bez podatku, liczbie oferowanych dyscyplin, rozbudowanej ofercie zarówno pregame, jak i live. Organizatorzy zauważyli także ciągły rozwój sekcji esportowej i transmisje live.

Najlepsza Oferta na ŻUŻEL – STS

Swoją pierwszą statuetkę największy polski bukmacher otrzymał za ofertę na żużel, która sprawnie pojawia się na wszystkie najważniejsze wydarzenia. Dodać trzeba największą liczbę zakładów specjalnych, selekcje players bet, rozbudowaną ofertę na niższe ligi, najlepsze zakłady live w tej dyscyplinie i ciekawe zakłady długoterminowe.

Najlepsza Oferta na SPORTY WALKI – Fortuna

Kolejna statuetka dla Fortuny i znów zdobywana aż trzeci rok pod rząd w tej kategorii. Duży sukces działu bukmacherskiego firmy miał miejsce zwłaszcza dzięki MMA – topowej ofercie na UFC i KSW oraz ekskluzywnym prawom do Clout i Prime. UFC dzięki Fortunie obejrzymy także na żywo. Gdy dodać do tego dedykowane promocje na sporty walki, to mamy w zasadzie ofertę kompletną.

Najlepsza Oferta na SKOKI NARCIARSKIE – STS

Druga “typowo polska” dyscyplina i drugie zwycięstwo STS, co świadczy o sile i specjalizacji tym razem działu bukmacherskiego STS, który oferował w 2023 kompleksowę ofertę na skoki i najbardziej rozbudowane pregame, zakłady na żywo i zakłady specjalne. W przypadku skoków gracze otrzymali od STS także wysokie kursy.

Najlepsza Oferta na PIŁKĘ NOŻNĄ – Superbet

To dla Superbet pierwsza w historii statuetka w tej kategorii i pokazuje postęp jaki bukmacher zrobił ostatnio w zakresie oferty na najpopularniejszy sport. Kapituła podkreśliła najlepsze promocje na piłkę nożną, opcje zakładów łączonych, unikalne zakłady na statystyki, ofertę na niższe ligi,  darmowe transmisje na piłkę, korzystną marżę na najlepsze rozgrywki piłkarskie i skróty meczów .

Nagroda UŻYTKOWNIKÓW – Superbet

W tej kategorii oddano tradycyjnie głos samym użytkownikom, którzy mogli głosować na ulubionego bukmachera na stronie organizatorów. Głosowanie wsparł kampanią także partner mediowy Przegląd Sportowy Onet. Można się było spodziewać, że po raz czwarty wygra Superbet, ale poziom osiągniętej przewagi jest oszałamiający. Zwycięzcy otrzymali aż 61% głosów, druga Fortuna 9%, a trzeci STS 8%.

Najlepsze KURSY – TOTALbet

W kategorii najwyższe kursy oceniający rynek biorą pod uwagę zarówno marże na wiele sportów, jak i promocje zwiększające wygrane. Taka metodologia oceniająca zasadniczo poziom wysokości możliwych wygranych powoduje, że trzeci rok z rzędu kategorię wygrywa TOTALbet. Niskie marże na najważniejsze sporty, wysokie kursy na faworytów w najpopularniejszych zdarzeniach i możliwość gry bez podatku na kuponach AKO, to niewątpliwe, stałe atuty operatora.

Najlepsza APLIKACJA MOBILNA – Superbet

W tej kategorii przetestowano i oceniono wiele aspektów technologicznych, UX i funkcjonalności aplikacji mobilnych w stanie na koniec roku 2023. Superbet bardzo dobrze przeszedł testy szybkości, a także doceniony został za przejrzystość i intuicyjne działanie. Nie bez znaczenia pozostały także fantastyczne dodatki jak powtórki goli, BetSwipe i ciągle rozwijane funkcje społecznościowe.

Najlepsze ZAKŁADY LIVE – Superbet

Bardzo mocno obsadzona konkurencja, w której Superbet przełamał dotychczasową dominację STS. Stało się tak dzięki najlepszej ofercie na żywo na piłkę nożną oraz solidne zakłady live na tenis i koszykówkę. Gdy dołożymy do tego wciąż darmowe transmisje na żywo, dostęp do betbuildera live, zakłady łączone na żywo i innowacyjny, nowy BetSwipe, to okazuje się, że zakłądy live w Superbet stały się po prostu przyjemnością dla graczy.

Najlepszy MARKETING – Superbet

Także wśród gości gali, reprezentujących przecież najczęściej konkurujące firmy, nie było wątpliwości, kto powinien wygrać tę kategorię. Superbet jest w takim momencie swojego rozwoju, że chcąc ocenić kompleksowo działania marketingowe, właściwie nie da się marki nie wskazać jako najlepszej obecnie w tej dziedzinie. Rozmach, innowacyjne podejście, mnóstwo projektów, które odbijają się echem także poza branżą.

ODPOWIEDZIALNY bukmacher – STS

Nieoczywista, ale ważna dla branży kategoria, w której oceniane są zarówno aspekty związane z edukacją i zabezpieczeniem graczy, jak i wszelkiego rodzaju działalność społecznej odpowiedzialności biznesu, głównie ta charytatywna. Od kilku lat rywalizują tu głównie Fortuna, STS i Superbet. Ten ostatni był bardzo aktywny pod kątem liczby przeprowadzonych projektów, ale STS wygrał głównie dzięki dwóm składowym, czyli powodzeniu akcji “Dorzuć Misie” i kampanii mediowej z akcentami odpowiedzialnego grania “Kocham sport. Gram mądrze”.

BUKMACHER ROKU 2023 – Superbet

Przy 5 statuetkach w podstawowych kategoriach i tylu nominacjach, ale też wobec opinii samych graczy o bukmacherze, tytuł Bukmacher Roku 2023 powędrował do Superbet. To był znów ich rok!

Wśród uczestników gali przeprowadzamy ankietę, w której typują oni zwycięzców statuetek. Fajne jest to, że kiedy patrzymy na wyniki, w bardzo dużym procencie pokrywają się one z naszymi nagrodami. Nikt nie wie lepiej niż sama branża, kto ewidentnie zasługuje na nagrodę w danej kategorii – zaznacza Bieliński, który podkreśla, że polski rynek jest bardzo wymagający.

Sytuacja bukmacherów jest bardzo trudna ze względu na podatki, ograniczenia prawne czy brak kasyna online. To absolutnie nie jest łatwy biznes. Dla afiliacji pewnie rynek jest łatwiejszy, choć tu też konkurencja rośnie. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej niż pięć czy osiem lat temu – przyznaje.

Jakie są plany na kolejne edycje gali?

Chcielibyśmy, żeby było więcej bukmacherów. Mogłoby być wtedy więcej kategorii, a zawsze jest też fajniej, kiedy jest większa rywalizacja. To jednak trochę niezależne od nas. Jeśli chodzi o same gale, to myślę, że będą utrzymane w podobnym klimacie. Staramy się stawiać na obiektywizm i profesjonalizm – zapewnia Bieliński.

Tomasz Dębek

Dodaj komentarz