Automaty 12 września 2023

Skuteczna walka z szarą strefą. Lubuska KAS zatrzymała nielegalne automaty

autor: redakcja
Funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali siedem nielegalnych automatów do gier. Szacunkowa wartość zatrzymanych urządzeń to 84 tys. zł.

Lubuscy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skontrolowali jeden z klubów w Brodach Żarskich pod kątem urządzania nielegalnych gier na automatach.

W lokalu znajdowały się cztery działające automaty, na których wyświetlały się ikony gier hazardowych. Na zapleczu znaleziono jeszcze trzy, które nie były podłączone do prądu. Na czterech z nich zostały przeprowadzone eksperymenty procesowe, które potwierdziły, że gry są losowe. To znaczy, że wynik gry nie zależy od umiejętności gracza, a od przypadku. W lokalu sprzedawano także alkohol bez koncesji.

Urządzanie gier hazardowych poza kasynem bez wymaganej koncesji oraz nieuprawnione posiadanie automatów do gier, jest zabronione i karalne.

Za organizowanie gier hazardowych grozi grzywna, oraz kara pozbawienia wolności do lat 3 (mogą być zasądzone obie kary jednocześnie) – poinformowała Lubuska KAS.

Dodaj komentarz