Słabe wyniki kambodżańskiej branży hazardowej w pierwszej połowie 2022 roku
Komisja ds. Hazardu Komercyjnego Kambodży (CGCC) Ministerstwa Gospodarki i Finansów ujawniła rozczarowujące przychody państwa z komercyjnego hazardu w pierwszej połowie 2022 roku.

Zastój w branży turystycznej
The Phnom Penh Post donosi, że na dzień 30 czerwca, tyko 20 z 200 licencjonowanych w 2021 lub 2022 roku kasyn oferowało swoje usługi klientom. Wszystko to pomimo starań i nacisków kambodżańskiego rządu, by przywrócić do życia branżę turystyczną i obszary z nią związane. Pozwoliło to uzyskać przychody państwa w wysokości nieco ponad 8% kwoty wymaganej przez prawo budżetowe.
Słabe wyniki wynikają z powolnego ożywienia gospodarczego po COVID-19 i gwałtownego spadku liczby turystów w regionie. – Wiemy, że lokalni turyści cały czas podróżują, ale turystyka międzynarodowa pozostaje ograniczona. W dużej mierze od tego zależą wyniki komercyjnego sektora hazardowego, zwłaszcza w obszarach przygranicznych z Tajlandią i Wietnamem. Niemniej jednak, komercyjne operacje hazardowe właśnie zostały wznowione, co prowadzi do powolnego zbierania przychodów – powiedział w rozmowie z The Post, zastępca dyrektora Ministerstwa Przemysłu Finansowego – Ros Phearun.
Sukces ustawy LMCG
Ustawa o zintegrowanym zarządzaniu kurortami i hazardem komercyjnym (LMCG) ustanowiona została w listopadzie 2020 r. i wymaga, aby kasyna co roku odnawiały swoje licencje.
Phearun zapewnił, że CGCC dba o przestrzeganie ustaleń zawartych w umowie, ujawniając, że 129 z ponad 200 licencjonowanych kasyn ponownie złożyło w tym roku wnioski o licencje.
Ministerstwo Turystyki szacuje, że Kambodża odnotowała 85-procentowy spadek liczby przyjazdów z zagranicy, z 1 306 143 w 2020 r. do 196 495 w roku 2021.

Mateusz Mazur
Więcej Ogolna
Udział w grach Totalizatora Sportowego a zagrożenie uzależnieniem od hazardu
Przedstawiając wyniki raportu, należy uwypuklić czynniki, które mają wpływ na stopień uzależnienia od hazardu. Może to być płeć, ale też np. miejsce zamieszkania. Warto zwrócić uwagę na społeczne uwarunkowania.



