Kasyno 2 września 2022

Solar Operations Limited z licencją na niemieckim rynku

Solar Operations Limited, działająca za pośrednictwem swojej marki Sonnenspiele.de, stała się najnowszym operatorem automatów online w Niemczech. 

Solar Operations Limited z licencją na niemieckim rynku

Operator Solar Operations Limited dołącza tym samym do ośmiu firm i jedenastu marek działających na niemieckim rynku dzięki licencji przyznawanej przez urząd administracji Sachsen-Anhalt. To organ odpowiedzialny za krajowe regulacje i licencjonowanie kasyn online.

Wygląda na to, że Solar Operations ma powiązania z większymi dostawcami gier hazardowych. Strona internetowa marki wymienia Simona Ellula Sullivana oraz Jeremy’ego Camilleriego jako dyrektorów. Obaj są związani z różnymi firmami. Sullivan jest dyrektorem w GGC Malta, natomiast Camilleri dyrektorem zarządzającym w Gauselmann’s Merkur eSolutions.

Ponadto nazwa domeny Sonnenspiele.de została zakupiona przez GGC Malta w zeszłym roku.

Jak działa rynek automatów w Niemczech?

Niemiecki rynek automatów do gier online ma już rok i został utworzony zgodnie z traktatem stanowym dotyczącym gier hazardowych w 2021 roku (GlüNeuRStv). Stworzono wtedy przepisy dotyczące ogólnokrajowego regulowanego rynku online dla automatów i firm pokerowych. W praktyce rozwój rynku jest jednak hamowany przez regulacje.

Mowa m.in. o podatku od stawek w wysokości 5,3%, limitach depozytów międzyoperatorskich w wysokości 1000 euro miesięcznie i limtach stawek. Firmy zajmujące się pokerem online uznały, że przepisy są całkowicie oderwane od rzeczywistości.

Dodaj komentarz