Ogolna 27 lipca 2022

Spadek przychodów Kambi w drugim kwartale 2022 roku

autor: Mateusz Mazur
Kambi Group odnotowała w drugim kwartale 2022 roku przychody w wysokości 34,7 mln euro, co stanowi 19-procentowy spadek w porównaniu z drugim kwartałem 2021 roku.

Spadek przychodów i EBITDA

EBITDA spadła do 11,6 mln euro, czyli o 47% w porównaniu z ubiegłym rokiem, podczas gdy zysk operacyjny spadł o 70% do 4,9 mln euro, przy marży 14,1%. Zysk na akcję za drugi kwartał 2022 r. wyniósł 0,109 euro, a przepływy pieniężne w tym okresie wyniosły 0,1 mln euro.

Drugi kwartał 2022 r roku obfitował dla Kambi Group w ważne wydarzenia. W maju podpisano umowę z Mohegan Gaming & Entertainment i jej marką Fallsview Casino w Ontario w Kanadzie, a miesiąc później przedłużenia doczekał się kontrakt z Greenwood Gaming and Entertainment. Wśród innych kamieni milowych wymienić należy pojawienie się Grupy na niedawno otwartym rynku w Ontario.

Mocne podstawy do rozwoju

Dyrektor generalny Kambi, Kristian Nylén nie ukrywał, że jest zadowolony z obecnych wyników finansowych osiąganych przez spółkę: – To był dla nas kolejny udany kwartał. Podstawowy wzrost pozostał nienaruszony, a obroty operatorów wzrosły o 16% po uwzględnieniu migracji DraftKings.

– Udało się osiągnąć taki wynik nawet pomimo tego, że kalendarz nie obfitował ostatnio w wielkie wydarzenia sportowe. Zabrakło w nim Mistrzostw Świata w piłce nożnej, które wystartują dopiero za kilka miesięcy. Wartym odnotowania jest również fakt, że podpisaliśmy umowę o partnerstwie z Mohegan Gaming & Entertainment i ogłosiliśmy przedłużenie naszego kontraktu z amerykańskim operatorem międzystanowym BetParx, jednocześnie dokonując znaczących postępów strategicznych… To dla nas ekscytujący czas. Zdrowy bilans i osiągane przez nas wyniki finansowe świadczą o tym, że ​​mamy mocne podstawy do rozwoju na przyszłość – zakończył dyrektor generalny Kambi.

tagi:Kambi

Dodaj komentarz