Ogolna 17 sierpnia 2021

Spadek przychodów z zakładów bukmacherskich w New Jersey

Według PlayNJ, który śledzi regulowany rynek gier online i zakładów sportowych w New Jersey, zakłady bukmacherskie zanotowały w lipcu najgorszy wynik finansowy w tym roku. Z kolei inne gry hazardowe odnotowały rekord, ponieważ przychody z gier w tym miesiącu wyniosły 450,6 mln USD.

Atlantic City czerpie korzyści z rozwoju turystyki letniej, ale lipiec to czas, kiedy letnie podróże i napięte harmonogramy stawiają zakłady sportowe online na tylnym siedzeniu, szczególnie dla mieszkańców – powiedział David Danzis, główny analityk PlayNJ.com.

Kiepski okres dla bukmacherów

Bukmacherzy online i naziemni przyjęli w lipcu zakłady o wartości 578 milionów dolarów, co oznacza spadek o 25% z 766 milionów dolarów w czerwcu. Oczywiście to i tak znacznie więcej niż w tym okresie przed rokiem, ale wówczas borykano się jeszcze ze skutkami pandemii koronawirusa.

Operatorzy internetowi przyjęli zakłady za 529 milionów dolarów. Najlepszy wynik finansowy osiągnęli FanDuel/PointsBet. Znaczny gorszy wynik osiągnięto w sieci retail, gdzie gracze zagrali za jedyne 49 milionów dolarów. W roku poprzednim w tym samym okresie czasu wynik ten wyniósł 83 mln $.

Okres przejściowy

David Danzis uważa, że niebawem wszystko powinno wrócić do normy: – Trzeba pamiętać, że w lipcu ludzie zawsze rzadziej obstawiali zakłady sportowe, ponieważ wyjeżdżają na wakacje, a sama oferta nie jest ciekawa. Na pewno zakłady niedługo się rozpędzą, ponieważ ludzie wrócą do domów i rutyny, a wtedy także oferta będzie już bardziej rozbudowana.

Co ciekawe w tym samym czasie kasyna i poker online wygenerowały łącznie 118 milionów dolarów dochodu brutto. Bezsprzecznie to rekordowy miesiąc pod tym względem. Poprzedni miał miejsce w marcu tego roku. Wówczas było to 113 milionów $ brutto dochodu w tym segmencie.