Ogolna 13 stycznia 2023

Spokój 888 Holdings pomimo spadku przychodów w ostatnim kwartale 2022 roku

Marka 888 w ubiegłym roku odnotowała przychody w wysokości 1,85 miliarda funtów, co oznacza spadek o 3% w porównaniu z 2021 rokiem. Grupa obejmująca marki takie jak Mr Green, William Hill czy SI Sportsbook, twierdzi, że suma jest zgodna z wytycznymi i obranym planem.

Spadek o 15% w porównaniu z 2021 rokiem

Przychody online w roku budżetowym 2022 spadły o 15% w zestawieniu z rokiem 2021, przy czym należy dodać, że na taki stan rzeczy wpływ miały limity nałożone na graczy w Wielkiej Brytanii oraz zamknięcie rynku w Holandii. Przychody ze sprzedaży detalicznej wzrosły natomiast o 54% (519 milionów funtów), co odzwierciedla pełny rok handlu, w przeciwieństwie do 2021 roku, kiedy to w jego pierwszej połowie doszło do częściowych zamknięć rynku. 

888 zdecydowało się udostępnić szczegóły dotyczące wyników w czwartym kwartale 2022 roku. Przychody wyniosły 458 milionów funtów, co jest wynikiem oczekiwanym przez zarząd, ale o 3% mniejszym niż w roku ubiegłym. Jeśli chodzi o zysk ze sprzedaży detalicznej – wynik 131 milionów funtów okazał się wyższy o 5% w odniesieniu do czwartego kwartału 2021 roku. Nieruchomości handlowe grupy nieustannie osiągają niezłe rezultaty. 

Przychody online w czwartym kwartale 2022 roku spadły o 5%, czyli do 326 milionów funtów, przy czym 888 dostrzegło związek między zyskiem, a limitami nakładanymi na graczy w Wielkiej Brytanii. 

Spokój Itaia Paznera

Dyrektor generalny 888, Itai Pazner, wypowiedział się na temat całej sytuacji: – W czwartym kwartale 2022 roku nasze zespoły kontynuowały dynamiczne postępy, jeśli chodzi o integrację dwóch biznesów, które wzajemnie się uzupełniają. Mowa tu o migracji Mr Green do naszego globalnego stosu technologicznego, ponieważ ciągle pracujemy nad realizacją strategicznego planu działania, który został opracowany w trakcie ostatniego dnia rynków kapitałowych.

– Przychody w czwartym kwartale można wciąż utożsamiać z silnym obrotem w handlu detalicznym i solidnymi wynikami online. Ze względu na regulację przepisów, w tym nieustanny wpływ ulepszonych środków bezpieczeństwa klientów, obserwujemy presję na nasze zyski online na terenie Wielkiej Brytanii. Jestem jednak przekonany, że tworzymy zrównoważony i dobrze prosperujący biznes – dodał. 

Przy okazji w 888 doszło do zmiany na stanowisku dyrektora finansowego, a także dyrektora wykonawczego. Yariv Dafna przestanie sprawować swoje funkcje 31 marca 2023 roku. Nadal trwają poszukiwania jego zastępcy. 

Dodaj komentarz