Ogolna 18 sierpnia 2022

Sportradar odnotował wzrost przychodów oraz spadek EBITDA w drugim kwartale 2022 roku

Sportradar odnotował 23% wzrost przychodów w drugim kwartale generując 177,2 mln euro. Jest to więcej o ponad 30 mln euro w porównaniu z poprzednim okresem. Jednocześnie spadek zaliczyła EBITDA.

Wzrost przychodów, spadająca EBITDA

Wygenerowane 177, 2 mln euro w drugim kwartale oznaczają wzrost przychodów aż o 23% względem poprzedniego kwartału. Przy tym rosnące koszty zniwelowały rentowność firmy. W drugim kwartale skorygowana EBITDA Sportradar zmniejszyła się z 31,6 mln euro do 27,6 mln euro, a oznacza to spadek o 13%. Odnotowano również spadek marży EBITDA z 22% do 16%.

Firma przypisała ten spadek kosztom związanym z “dodatkowym organicznym i nieorganicznym wzrostem zatrudnienia” oraz nowym i odnowionym kontraktom na prawa sportowe. W tym drugim obszarze koszty wzrosły do 48,7 mln euro. Wynika to głównie z nabycia nowych praw w 2022 roku. Są nimi chociażby hokejowa NHL, rozgrywki UEFA czy tenisowe turnieje ATP.

Koszty osobowe wzrosły o 17,6 mln euro i sięgnęły dokładnie 64,4 mln euro. Wzrosło także zatrudnienie w firmie. Na koniec czerwca liczba osób pracujących dla Sportradar wynosiła aż 3520.

Inne koszty obejmują zakup usług i licencji, które wzrosły o 10,6 mln euro w porównaniu z ubiegłym rokiem. W sporej mierze jest to podyktowane wzrostem kosztów związanych z tworzeniem oraz przetwarzaniem treści.

Zmiana prognoz całorocznych

Biorąc pod uwagę rosnące przychody Sportradar, wzrosły całoroczne prognozy firmy. Sportradar spodziewa się, że na koniec 2022 roku będzie mógł pochwalić się wygenerowaniem między 695 a 715 mln euro.

– Jako wiodący na świecie dostawca rozwiązań technologicznych dla branży zakładów sportowych, nasze przychody za drugi kwartał przekroczyły oczekiwania. Dlatego też podnosimy nasze prognozy dotyczące finiszu tego roku – skomentował Carsten Koerl, dyrektor generalny Sportradar.

Dodajmy także, że firma ogłosiła odejście Alexa Gersha z funkcji dyrektora finansowego (CFO). Tymczasowo zastąpi go Ulrich Harmuth.

Dodaj komentarz