Bukmacherka 29 kwietnia 2021

Stacjonarni bukmacherzy w Szkocji ponownie otwarci

Szkockie punkty bukmacherskie zostały ponownie otwarte po czterech miesiącach od zamknięcia z powodu pandemii koronawirusa. 

Punkty bukmacherskie w Szkocji zostały ponownie otwarte 26 kwietnia po raz pierwszy od czterech miesięcy, ponieważ kraj złagodził środki mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa.

Łagodzenie obostrzeń

Około 750 licencjonowanych punktów bukmacherskich zostanie ponownie otwartych wraz z wieloma innymi mniej istotnymi punktami sprzedaży detalicznej, kończąc okres zamknięcia, który rozpoczął się 26 grudnia. Według Betting and Gaming Council (BGC) bukmacherzy ci zatrudniają 4000 osób, płacą 80 mln GBP podatku i 6 mln GBP podatku dochodowego.

Automaty do gier w tych lokalach pozostaną jednak niedostępne w ramach ciągłych ograniczeń. Ponadto telewizory będą ograniczone do mniejszych wolumenów, a wszyscy klienci muszą podawać swoje dane do rządowego programu testowania i monitorowania pandemii.

Nie tylko Szkocja

Warto zaznaczyć, że ponowne otwarcie następuje dwa tygodnie po otwarciu punktów bukmacherskich w Anglii i Walii.

Po bezpiecznym ponownym otwarciu punktów bukmacherskich w Anglii i Walii na początku tego miesiąca, powrót szkockich punktów bukmacherskich do biznesu to kolejny krok w kierunku normalności i mile widziany wzrost zatrudnienia. Oczywiście to wspaniała wiadomość dla pracowników i klientów. Nie zapominajmy również, że to ważne źródło finansowania wyścigów konnych – powiedział dyrektor generalny BGC, Michael Dugher.

Kasyna nadal zamknięte

Rząd szkocki ustalił, że punkty bukmacherskie wrócą, gdy wirus osiągnie drugi poziom. Nie uwzględnili do tych samych restrykcji kasyn, które tym samym nadal pozostają zamknięte. Najprawdopodobniej otwarte zostaną dopiero w czerwcu.

W zeszłym miesiącu BGC taką decyzję rządu nazwał absurdalną, ponieważ nie ma logicznego wytłumaczenia na zamykanie kasyn, gdy puby i punkty bukmacherskie są już otwarte.