Ogolna 2 marca 2023

Start Bwin na polskim rynku ponownie opóźniony

Bukmacher Bwin miał wystartować na polskim rynku w połowie lutego tego roku, ale jak wiadomo tak się nie stało. Kolejna data startu została wyznaczona na połowę marca, ale także ten termin nie zostanie dowieziony. Kiedy zatem polscy gracze będą mogli zagrać w marce należącej do Entain? Na ten moment trudno powiedzieć. 

Kalendarium

Jako redakcja Interplay już w ostatnim kwartale 2021 roku informowaliśmy o potencjalnym kupnie Totolotka przez Entain. W marcu ubiegłego roku nasze informacje się potwierdziły, ponieważ dyrektor finansowy hazardowego hegemona, Rob Wood w sprawozdaniu Grupy zakomunikował: : – Poprzedni rok był dla nas bardzo pracowity. W obecnie trwającym roku dokonaliśmy już jednak kilu ważnych przejęć. W tym Klondaiko aby wzmocnić naszą markę na Łotwie. Poza tym przejęliśmy Totolotka, który pozwoli nam przenieść się na rynek polski. 

Już wtedy (08.03.2022) pisaliśmy, że startu, a właściwie powrotu Bwin (marka ta wcześniej oferowała swoje produkty w Polsce przed nowelizacją ustawy hazardowej z kwietnia 2017 roku – przyp. red) należy spodziewać się dopiero na początku 2023 roku. I taki też był plan firmy, ale już teraz wiadomo, że nie dojdzie on do skutku, ponieważ start zostaje opóźniony już po raz drugi. Kiedy zatem polscy gracze będą mogli obstawić zakłady w Bwin? Na ten moment trudno powiedzieć.

Intensywny czas dla Entain

Oczywiście debiut Bwin na polskim rynku – po zmianie ustawy hazardowej – nie jest jedyną rzeczą, która spędza sen z powiek zarządców hazardowego hegemona. W Entain w ostatnim czasie doszło bowiem do wielu ważnych zmian. Niespełna dwa tygodnie temu firma ogłosiła nominacje dwóch nowych członków zarządu w osobach Stelli Davida i Rahula Welde.

Gigant branży hazardowej poinformował również, iż przyspieszy proces dotyczący opuszczenia rynków, na których nie ma lub nie są planowane krajowe regulacje. Co więcej Entain przejął holenderskie BetCity i chorwackie SuperSport, a poza tym uruchomił markę zakładów e-sportowych Unikrn.

tagi:Bwin

Dodaj komentarz