Ogolna 4 maja 2022

Statscore oficjalnym dostawcą danych i statystyk Fortuna Pucharu Polski

autor: Mateusz Mazur
Statscore został oficjalnym dostawcą danych sportowych rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. Firma poinformowała o zawarciu umowy za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

Najpierw 2. Liga, teraz Puchar Polski

– Z dumą informujemy, że Puchar Polski Fortuna dołączył do grona rozgrywek sportowych, które wybrały STATSCORE jako swojego wyłącznego dostawcę danych sportowych – czytamy na oficjalnej stronie Statscore. Jednocześnie Statscore informuje, że przez najbliższe półtora roku będzie gromadzić i rozpowszechniać oficjalne statystyki meczowe dotyczące spotkań rozgrywanych w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Będą to dane na temat zdobytych bramek, żółtych i czerwonych kartek, zmian, celnych i niecelnych strzałów, stałych fragmentów gry i wielu innych wydarzeń meczowych.

Statscore nie kryje dumy z powodu nawiązania nowej współpracy. Firma zaznacza, że Fortuna Puchar Polski to drugie najważniejsze rozgrywki w naszym kraju, w których finałowym etapie biorą udział 64 drużyny. Przypomnijmy, że Statscore od dłuższego czasu działa już na polskim rynku. Firma jest dostawcą danych dotyczących eWinner 2. Ligi oraz Ekstraligi kobiet.

Puchar Tysiąca Drużyn

– Rozszerzenie współpracy z PZPN o rozgrywki Fortuna Pucharu Polski napawa nas dumą i potwierdza, że ​​STATSCORE pozostaje wartościowym partnerem dla organizacji sportowych. Cieszymy się, że podczas finału na PGE Narodowym kibice w Polsce będą mogli śledzić statystyki STATSCORE, jako oficjalnego dostawcy danych dla tych rozgrywek – mówi Radosław Firlej, Business Development Manager w Statscore.

Radości z podpisanej umowy nie ukrywał również Łukasz Wachowski, sekretarz generalny w PZPN: – Bardzo się cieszymy, że polska firma STATSCORE dostarczy nam ekskluzywnych danych statystycznych dotyczących Fortuna Pucharu Polski,  czyli jednych z najważniejszych rozgrywek piłkarskich w kraju. Ze względu na dużą liczbę uczestniczących klubów turniej często nazywany jest „Pucharem Tysiąca Drużyn”, co gwarantuje wielkie emocje.

– Cała rywalizacja jest wyjątkowa. Puchar Polski to jedyne miejsce, w którym rywalizować ze sobą mogą zespoły amatorskie i zawodowe. Każdy może zagrać z każdym, bez względu na poziom gry, który aktualnie reprezentuje i walczyć o udział w wielkim finale na PGE Narodowym. Statystyki to ważna rzecz dla naszych fanów, którzy chcą poznać wszystkie niuanse i być jak najbliżej swoich drużyn. To z pewnością sprawi, że mecze będą jeszcze bardziej atrakcyjne, a na tym nam wszystkim zależy – dodaje Wachowski.