Ogolna 27 lutego 2020

STATSCORE oficjalnym dostawcą statystyk sportowych Fortuna 1 Ligi

Już w ten weekend zostaną wznowione rozgrywki zaplecza Ekstraklasy. Dziś natomiast została ogłoszona informacja o współpracy Fortuna 1 Ligi z firmą STATSCORE, która począwszy od 21. kolejki będzie dostarczała kompleksowe statystyki oraz nowoczesne centra meczowe dla klubów i ligi. 

Co obejmuje umowa?

Dzięki podpisanej umowie rozgrywki zostaną wzbogacone o zaawansowane rozwiązania statystyczne, które podniosą ich prestiż. Przede wszystkim dostarczą jednak kibicom niedostępnych wcześniej informacji, co sprawi, że liga stanie się bardziej dostępna dla fanów.

Co więcej strony internetowe wszystkich klubów 1. Ligi zostaną wyposażone w specjalnie dostosowane do ich potrzeb rozwiązania TeamCenter, które pozwolą kibicom, ekspertom i komentatorom poznać bardzo precyzyjne dane. Oczywiście będą one na bieżąco aktualizowane.

Firma STATSCORE będzie również odpowiadała za przygotowywanie statystycznych zapowiedzi, a także za tworzenie  infografik i analitycznych podsumowań poszczególnych kolejek Fortuna 1 Ligi.

Prezesi STATSCORE i Fortuna 1. Ligi zadowoleni z rozpoczęcia współpracy

Marcin Janicki, prezes Fortuna 1 Ligi: – Bardzo cieszę się, że udało nam się nawiązać współpracę z firmą STATSCORE. To kolejny krok w rozwoju ligi, który powoduje, że rozgrywki stają się jeszcze bardziej atrakcyjne dla kibiców. Liczba danych, a także sposób ich prezentacji pozwoli kibicom jeszcze bardziej zbliżyć się do pierwszoligowej rywalizacji.

Tomasz Myalski, założyciel i prezes STATSCORE: – Chciałbym bardzo serdecznie podziękować władzom i klubom Fortuna 1 Ligi za okazane zaufane. Cieszę się, że wspólnie będziemy mogli dać kibicom jeszcze więcej emocji, a przede wszystkim statystyk ich ulubionych klubów czy zawodników. Wszystko to okraszone unikalnymi na skalę światową wizualizacjami z meczów, z których potencjału korzystają już nasi inni partnerzy min. Futsal Ekstraklasa, PGNiG Superliga piłki ręcznej oraz Polska Liga Hokeja. Jestem przekonany, że dzięki doświadczeniu naszych ekspertów oraz partnerskiemu podejściu marka Fortuna 1 Liga dorówna pod kątem rozpoznawalności nie tylko polskiej Ekstraklasie, ale wielu topowym ligom zagranicznym, zapewniając przy okazji niezapomniane wrażenia kibicom. Do zobaczenia w statystycznym centrum ligi, centrach klubów, a przede wszystkim na stadionach!

STATSCORE wchodzi na rynek piłki nożnej

Przypomnijmy, że STATSCORE to polska firma, która tworzy centrum danych sportowych na całym świecie. Z usług przedsiębiorstwa korzystają bukmacherzy z całego świata, a także renomowane media i profesjonalne ligi sportowe. W tym m.in. PGNIG Superliga, Futsal Ekstraklasa, Polskia Hokej Liga, a teraz także Fortuna 1. Liga, co oznacza, że do portfolio STATSCORE dołączyły pierwsze rozgrywki piłkarskie.

Fot. STATSCORE