Ogolna 30 czerwca 2021

STATSCORE pozostaje partnerem technicznym Fortuna 1 Ligi

STATSCORE i Fortuna 1 Liga współpracują ze sobą już od lutego 2020 roku. Współpraca ta przebiega pomyślnie, dlatego obie strony zdecydowały się na przedłużenie umowy. 

STATSCORE pozostanie partnerem technicznym Fortuna 1 Ligi na kolejne dwa sezony. Oczywiście w tym czasie firma będzie dostarczała profesjonalne statystyki, które będą dotyczyć wszystkich pierwszoligowych spotkań.

Gdzie będzie można zobaczyć efekty współpracy?

Jak do tej pory dane gromadzone przez skautów STATSCORE prezentowane będą na oficjalnej stronie internetowej ligi poprzez zaawansowane rozwiązania LeagueCenter, a także na stronach poszczególnych klubów.

Cieszymy się, że STATSCORE zapracowało na zaufanie naszych partnerów z Fortuna 1 Ligi i przez kolejne dwa lata będziemy mogli zbierać statystyki jako ich oficjalny dostawca. W planie rozwoju firmy to jedno z kluczowych partnerstw. Wspierając rozwój drugiej najlepszej ligi piłkarskiej w kraju, chcemy pokazać możliwości budowania niesamowitej opowieści o sporcie za pomocą danych. Mam nadzieję, że zarówno organizatorów ligi, wszystkich pracujących w klubach w niej występujących, jak wreszcie armię kibiców czeka wspaniały sezon, na który już jesteśmy gotowi – powiedział Tomasz Myalski, CEO STATSCORE.

Warto przypomnieć, że STATSCORE gromadzi takie statystyki jak m.in. szczegółowe dane na temat każdej akcji, strzału, faulu, żółtych i czerwonych kartek czy dokonywanych zmian. A to nie wszystko, ponieważ w LeagueCenter i TeamCenters można znaleźć informacje dotyczące składów oby drużyn, czy tzw. H2H – historia meczów omawianych drużyn.

Na boiskach pierwszoligowych pojawi się również drugi skaut STATSCORE, a to oznacza, że firma będzie w stanie generować jeszcze bardziej dokładne dane dotyczące np. strzałów (kto strzelał, w jaki sposób, czy zdobył gola, czy nie). Oczywiście te dane będą przedstawione kibicom w sposób graficzny w zapowiedziach i podsumowaniach na oficjalnej stronie 1 Ligi.

Zadowolenie z przedłużenia umowy

Zadowolenia z przedłużenie umowy nie krył również prezes Pierwszej Ligi Piłkarskiej, Marcin Janicki: – Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że w toku rozmów z firmą STATSCORE doszliśmy do wniosku, że warto kontynuować naszą dotychczasową współpracę na kolejne dwa sezony. Ostatnie półtora roku naszej wspólnej pracy pokazało, że statystyki to istotna rzecz dla naszych kibiców, którzy chcą zapoznawać się ze wszystkimi niuansami i być jak najbliżej swoich drużyn. Jestem przekonany, że w miarę rozwoju naszego projektu będziemy w jeszcze większym stopniu w stanie dostarczać interesujących danych statystycznych o rozgrywkach Fortuna 1 Ligi.