Steve Sharp nowym przewodniczącym Gambling Business Group
Brytyjska organizacja Gambling Business Group (GBG) wyznaczyła Steve'a Sharpa, dyrektora brytyjskiego ramienia Gauselmann Group, na swojego nowego przewodniczącego.
Nowa rola
W swojej nowej roli Sharp będzie pomagał i doradzał GBG w kluczowych kwestiach branżowych, takich jak trwający, prowadzony przez rząd przegląd ustawy o hazardzie, który rozpoczął się w zeszłym miesiącu.
Sharp pracuje w branży hazardowej od ponad 40 lat, m.in. współpracując z takimi firmami jak SG Gaming, Inspired Gaming Group, Stanleybet i Leisure Link.
Sukcesy Gambling Business Group
Steve Sharp nie ukrywa, że zdecydował się na nową posadę, ponieważ docenia działania organizacji: – GBG odnotowało kilka znaczących osiągnięć od czasu swojego powstania siedem lat temu. Dokonało tego, wprowadzając strategiczne podejście do rozwoju branży, a także do jej współpracy z rządem.
– Przegląd ustawy to niezwykła okazja, której nie możemy zmarnować. Daje szansę na zmianę propozycji rozrywki hazardowej, którą jesteśmy w stanie zapewnić konsumentom w obliczu zdecydowanego zaangażowania w bezpieczny hazard – zakończył Sharp.
Ważny czas
Dyrektor naczelny GBG, Peter Hannibal, dodał: – Nigdy nie było ważniejszego czasu dla GBG, aby zapewnić reprezentowanie interesów członków poprzez oparte na dowodach argumenty i przekonującą wizję przyszłości.
– Witam Steve’a w roli przewodniczącego GBG. Jestem zadowolony, ponieważ będziemy czerpali z jego ogromnego doświadczenia, które zdobył działając w wielu firmach – zakończył Peter Hannibal.
Szara strefa
Podpisanie umowy z Sharpem nastąpiło po tym, jak GBG skrytykowało w tym tygodniu propozycje Komisji ds. Hazardu GB dotyczącą wprowadzenia kontroli przystępności. Zdaniem organizacji może to bowiem doprowadzić do wzrostu liczby graczy korzystających z nielicencjonowanych witryn i wzrostu szarej strefy.
W listopadzie Komisja rozpoczęła konsultacje w celu uzyskania informacji zwrotnych na temat swoich planów wprowadzenia nowych wymogów. Zdaniem GBG takie propozycje powinny być przedstawiane w ramach przeglądu ustawy o grach hazardowych i analizowane przez rząd przed wejściem w życie.