Ogolna 30 czerwca 2022

STS i LV BET żegnają się z czołowymi klubami piłkarskimi w Polsce

Okienko transferowe trwa w najlepsze. Mowa jednak nie tylko o piłkarzach zmieniających kluby piłkarskie, ale także firmach bukmacherskich, które postanowiły nie przedłużać współprac z drużynami z Ekstraklasy, czy 1. Ligi. Tym samym LV BET pożegnał się z Wisłą Kraków, a STS nie będzie kontynuował współprac z Górnikiem Łęczną, Pogonią Szczecin, a także Cracovią. 

Wieloletnia współpraca Wisły Kraków z LV BET

LV BET w ostatnich latach kojarzony był z Wisłą Kraków, ponieważ do rozpoczęcia współpracy między klubem, a bukmacherem doszło już w 2017 roku. Firma bukmacherska wspierała klub z Reymonta na wielu płaszczyznach biznesowych. Przez większość czasu bukmacher był sponsorem strategicznym “Białej Gwiazdy”.

Za wieloletnią współpracę z operatorem podziękował dziś prezes krakowskiego klubu, Dawid Błaszczykowski: –Przeszliśmy wraz z LV BET Zakłady Bukmacherskie długą, niełatwą, ale i satysfakcjonująca drogę. Jesteśmy dumni, że udało nam się wspólnie zrealizować tak wiele inicjatyw integrujących wyjątkową społeczność zgromadzoną wokół Wisły Kraków. Dziękujemy za trwanie przy Białej Gwieździe przez ponad pięć i pół roku, za wsparcie i dbałość o rozwój poszczególnych sekcji wystepujących pod egidą 13-krotnego mistrza Polski. Mimo zakończenia współpracy LV BET pozostanie ważnym ogniwem wiślackego biznesupowiedział Dawid Błaszczykowski, prezes TS Wisła Kraków SA.

Od podpisania pierwszej umowy o współpracy między Wisłą a LV BET minęło już pięć i pół roku, podczas których mieliśmy okazję przeżyć wspólnie wiele pięknych chwil. Mimo że mecze nie zawsze kończyły się zwycięstwem, to wiślacka rodzina i tak okazywała pełne wsparcie temu wyjątkowemu klubowi. Właśnie dlatego Wisła Kraków jest i będzie dla nas czymś więcej niż tylko biznesowym partnerem. Przyszedł jednak moment, w którym nasze drogi się rozchodzą. Przed nami nowe wyzwania, ale mogę zapewnić, że nadal będziemy trzymać kciuki za Wisłę, mając wielką nadzieję na to, że za rok ponownie zobaczymy ją w Ekstraklasie. Raz jeszcze dziękujemy za ostatni wspólnie spędzony czas i do zobaczenia przy Reymonta na meczach Wisły! – stwierdził Rafał Wójtowicz, prezes LV BET Zakłady Bukmacherskie.

STS kończy wiele współprac

Nie tylko LV BET zakończył współprace z klubem piłkarskim, ale także STS. Największy polski bukmacher pod względem udziałów w rynku nie będzie już sponsorem Pogoni Szczecin, Górnika Łęczna, a także Cracovii. W pierwszym przypadku współpraca trwała aż sześć lat. Dobrą wiadomością dla kibiców Portowców jest jednak fakt, że w miejsce STS-u według naszych informacji wejdzie inna firma bukmacherska, którą będzie Betcris.

Z całą pewnością STS w najbliższym czasie będzie chciał się skupić na przedłużeniu współpracy z reprezentacją Polski w piłce nożnej. Obecna czteroletnia umowa wygasa wraz z końcem 2022 roku, a jej przedłużenie będzie wiązało się z zainwestowaniem znacznie większych środków pieniężnych. Co więcej największymi polski bukmacher zamierza po raz kolejny postarać się o sponsoring Widzewa Łódź.