Bukmacherka 6 kwietnia 2022

Styczeń rekordowym miesiącem dla zakładów bukmacherskich w Arizonie

Styczeń okazał się dla Arizony miesiącem z rekordowym osiągnięciem 564 milionów dolarów postawionych w zakładach sportowych. Tym samym Arizona stała się ósmym stanem USA, który pod tym względem uzyskał ponad 500 milionów dolarów.

Bariera 500 milionów dolarów przekroczona

W styczniu łącznie (online oraz retail) w Arizonie gracze obstawili zakłady sportowe za stawki wynoszące 563, 7 milionów dolarów. Stanowi to rekord i bardzo wyraźny wzrost do wyniku osiągniętego w grudniu, kiedy mogliśmy mówić o 499,2 milionów dolarów. Średnio każdego dnia stycznia gracze obstawiali 18,2 milionów dolarów, co również oznacza poprawę w stosunku do wcześniejszego miesiąca. Wówczas średnia wynosiła 16,1 miliona dolarów dziennie.

Przypomnijmy, że zakłady sportowe w Arizonie zostały uruchomione we wrześniu i na wstępie przyjęły 291,2 milionów dolarów. Od tamtego czasu w każdym kolejnym miesiącu przyjmowano zakłady o wartości ponad 466 milionów dolarów. Przekroczenie wcześniej wspominanej bariery 500 milionów dolarów w przeszłości szybciej przyszło jedynie Nowemu Jorkowi.

Doskonałe liczby dzięki końcówce ligi NFL

Według PlayAZ, które analizuje i śledzi rynek zakładów sportowych w Arizonie, tak doskonałe liczby mają związek z zakończeniem sezonu w rozgrywkach NFL.

– Kalendarz NFL był bardzo łaskawy dla bukmacherów z Arizony. To wszystko dzięki dodatkowemu tygodniowi rozgrywek podczas sezonu regularnego oraz rozszerzeniu play-off, które rozegrano w pięć styczniowych weekendów – przyznał Eric Ramsey, analityk sieci PlayUSA, do której należy PlayAZ.

– Szybki rozwój zakładów w Arizonie był wynikiem doskonałego wyczucia czasu, lokalnego entuzjazmu i atrakcyjnych ram prawnych, co przyciągnęło znanych w całym kraju operatorów bukmacherskich – dodał Ramsey.

Niewykluczone jednak, że w marcu, po zakończeniu koszykarskich rozgrywek NCAA, działalność zakładów sportowych nieco spowolni.

– To naturalna sprawa, może to być skutek sezonowości zakładów sportowych. Trzeba jednak przyznać, że bukmacherzy w pełni wykorzystali sezon NFL. Dzięki temu można śmiało powiedzieć o zbudowanych podstawach na kolejny rok – ocenił z kolei CJ Pierre, główny analityk PlayAZ.

tagi:Arizona

Dodaj komentarz