Bukmacherka 27 marca 2024

Superbet Poland Darts Masters 2024 będzie naszpikowany gwiazdami

autor: redakcja
Największe talenty ze świata i naszego regionu powalczą o chwałę podczas najbardziej prestiżowego turnieju w dart – Superbet Poland Darts Masters 2024 – który już w dniach 14-15 czerwca odbędzie się w PreZero Arenie Gliwice. Polscy fani będą mogli z bliska podziwiać kunszt Krzysztofa Ratajskiego, Radka Szagańskiego, a także mistrza świata Luke’a Humphriesa, rewelacyjnego nastolatka Luke’a Littlera czy broniącego zeszłorocznego tytułu Michaela van Gerwena.

 Olbrzymie zainteresowanie kibiców podczas zeszłorocznej edycji turnieju, która odbyła się na warszawskim Torwarze, zaowocowało decyzją o przeniesieniu imprezy do trzykrotnie większej PreZero Areny Gliwice. Większość biletów wyprzedała się krótko po starcie sprzedaży, zanim jeszcze organizatorzy ogłosili naszpikowany gwiazdami darta zestaw zawodników, którzy powalczą o wygraną. Teraz, kiedy 14 z 16 miejsc jest już oficjalnie obsadzone (o ostatnie dwa stoczy się walka w turniejach kwalifikacyjnych), szczęśliwi posiadacze biletów mogą z pełnym przekonaniem stwierdzić, że podjęli świetną decyzję.

– Zapowiada się rewelacyjna zabawa i rywalizacja na najwyższym poziomie. Bardzo się cieszę, że do przyjazdu do Polski udało się przekonać Luke’a Littlera, niesamowitego nastolatka, o którym jest w ostatnich miesiącach głośno na całym świecie. Jego rywalizacja z polskimi mistrzami, a także Humphriesem czy van Gerwenem to będzie kolejny krok na drodze do popularyzacji darta w naszym kraju – podkreśla Łukasz Seweryniak, CEO Superbet Polska, sponsora głównego turnieju.

W szesnastoosobowym składzie osiem miejsc przeznaczono dla czołowych darterów z całego świata, a drugą połowę dla najlepszych zawodników z regionu, którzy mają dodatkowo zachęcić fanów do ściskania za nich kciuków. Polskę reprezentować będą Krzysztof Ratajski, Radek Szagański, Sebastian Białecki oraz czwarty zawodnik, którego poznamy po turnieju kwalifikacyjnym. Ratajski to dziesięciokrotny zwycięzca turniejów PDC, a Szagański w zeszłym roku zwyciężył w cyklu Players Circuit. Dla Białeckiego to będzie debiut w zawodach tej rangi, na który zapracował świetną postawą w pierwszym turnieju kwalifikacyjnym.

Nastoletnia rewelacja i mistrzowie świata

Skoro już zeszłoroczna, debiutancka edycja turnieju była określana mianem „elektryzującej”, to jakich określeń będziemy musieli używać, aby opisać to, co czeka nas 14-15 czerwca w Gliwicach? Z jednej strony o wygraną będzie walczył obecny mistrz świata Luke Humphries. Z drugiej, utrzeć mu nosa będą chcieli eksczempioni, jak Michael Smith, Gerwyn Price czy Rob Cross. Z trzeciej – przecież zeszłoroczny triumfator, Michael van Gerwen, bynajmniej nie zamierza składać broni. A na dodatek, przed polską publicznością wystąpi niesamowity 17-latek Luke Littler, który podbił serca fanów podczas niedawnych mistrzostw świata i w swoim debiucie na polskiej ziemi będzie chciał udowodnić, że wciąż jest w wysokiej dyspozycji. O jego niesamowitej drodze do finału MŚ, w którym uległ Humphriesowi, pisały media na całym świecie. Zawodnicy, oprócz prestiżu, powalczą o pulę nagród wynoszącą 60 tysięcy funtów, czyli przeszło 300 tysięcy złotych!

– Wytypowanie zwycięzcy na pewno nie będzie łatwym zadaniem przy tak obsadzonym turnieju! Będziemy ściskać kciuki za wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem naszych reprezentantów. A żeby trochę ułatwić zabawę w obstawianie zawodów, w Superbet mamy specjalną Superprzewagę na darta. Wystarczy, że jeden z zawodników wygra lega, zdobywając 170 i zakłady na jego wygranie meczu będą od razu rozliczone pozytywnie, bez względu na końcowy wynik! Ta promocja będzie obowiązywała nie tylko podczas Superbet Poland Darts Masters, ale już działa przy okazji innych turniejów, jak choćby seria Premier League, odbywająca się w czwartkowe wieczory – podkreśla CEO Superbet Polska i dodaje: – Pokazując na przykładzie: gdyby ta promocja obowiązywała podczas mistrzostw świata, to w finale zarówno kupony postawione na wygraną Humphriesa, jak i Littlera byłyby w Superbet rozliczone jako wygrane!

2024 Superbet Poland Darts Masters

PreZero Arena Gliwice

Kalendarz

Piątek, 14 czerwca, godz. 19

Pierwsza Runda x8

Sobota, 15 czerwca, godz. 19

Ćwierćfinały, Półfinały oraz Finał

Reprezentanci PDC

Luke Humphries (Anglia)

Michael van Gerwen (Holandia)

Michael Smith (Anglia)

Nathan Aspinall (Anglia)

Gerwyn Price (Walia)

Rob Cross (Anglia)

Peter Wright (Szkocja)

Luke Littler (Anglia)

Reprezentanci Europy Środkowo-Wschodniej

Krzysztof Ratajski (Polska)

Radek Szagański (Polska)

Adam Gawlas (Czechy)

Karel Sedlacek (Czechy)

Boris Krcmar (Chorwacja)

Sebastian Białecki (Polska)

Polski kwalifikant #2

Węgierski kwalifikant #1

Dodaj komentarz