Ogolna 24 kwietnia 2023

Svenska Spel uważa, że Szwecja powinna podpisać konwencję przeciwko ustawianiu meczów

autor: Mateusz Mazur
Podczas seminarium antykorupcyjnego, które zgromadziło wiodące postacie branży z całego kraju, Svenska Spel zasugerowała, że Szwecja powinna podpisać Konwencję Rady Europy przeciwko ustawianiu meczów.

Trzy zalecenia

Seminarium, zorganizowane przez komitet kultury szwedzkiego parlamentu, odbyło się w tym miesiącu. Wzięło w nim udział 30 osób, w tym Dan Korhonen, szef ds. integralności zakładów sportowych w Svenska Spel, Niklas Wykman, minister rynków finansowych, oraz Anders Wikström, były szwedzki piłkarz.

W swoim podsumowaniu wydarzenia Svenska Spel przedstawiła trzy zalecenia: aby Szwecja podpisała konwencję przeciwko ustawianiu meczów, aby Inspekcja Hazardowa mogła badać informacje dotyczące podejrzeń o ustawianie meczów, oraz aby policja była informowana o występowaniu takich przypadków. Firma wskazała również, że Spelinspektionen otrzymał więcej funduszy na kontynuowanie dochodzeń w sprawie ustawiania meczów, dodając, że rząd szwedzki rozważa nadanie regulatorowi wspólnych uprawnień w tej sprawie.

Zachować czujność

Korhonen zauważył, jakie wzorce należy badać, gdy podejrzewa się ustawianie meczów, oraz jak operatorzy hazardowi powinni zachować czujność wobec podejrzanych zakładów. Wykman podkreślił, że ustawianie meczów może stanowić podstawę dla działań przestępczych, takich jak pranie brudnych pieniędzy, i zwrócił uwagę na związek między ustawianiem meczów a problemami związanych z hazardem.

Dodaj komentarz