Svenska Spel z akcją „nie ustawiaj meczów”

kategoriaOgolna autorMC data07.06.2019
Szwedzki operator Svenska Spel podjął współpracę ze Swedish Elite Football (SEF), przeprowadzając serię wykładów dla graczy szwedzkich młodzieżowych drużyn na temat niebezpieczeństw związanych z ustawianiem meczów w piłce nożnej.

SEF to organizacja, która reprezentuje 32 kluby w dwóch najwyższych ligach w kraju. Sesje edukacyjne będą skierowane przede wszystkim do szwedzkich drużyn biorących udział w wydarzeniu Gothia Cup, czyli corocznej imprezie prowadzonej przez szwedzki klub BK Häcken z Allsvenskan, w którym udział wezmą drużyny młodzieżowe z całego świata. W Gothia Cup grają zawodnicy w wieku 11–18 lat i to oni będą w przyszłości najbardziej podatni na ryzyko gry nie fair-play.

Anders Wikström, były zawodowy piłkarz, który obecnie współpracuje ze Svenska Spel i Swedish Elite Football, wygłosi wykłady, aby edukować graczy o ustawianiu meczów.

Jako młody gracz prawdopodobnie nie zastanawiałeś się zbytnio nad ustawianiem meczów; grasz w piłkę nożną, ponieważ jest fajnie”- powiedział Wikström. „Podkreślając problem na wczesnym etapie, mamy nadzieję zapobiec przyszłym ustawieniom meczów”.

Poza edukacją młodszych piłkarzy, Svenska Spel i szwedzka Elite Football wysłali Wikströma do wszystkich 32 klubów w Allsvenskan i Superettan, w których rozmawiał on z zawodnikami o niebezpieczeństwach związanych z ustawianiem meczów. Były kapitan reprezentacji Anglii Alan Shearer, zwycięzca Pucharu Świata Andrea Pirlo i szwedzkie legendy piłkarskie Zlatan Ibrahimović i Kim Kallstrom są wśród graczy, którzy wystąpili w poprzednich edycjach Pucharu Gothia, który po raz pierwszy odbył się w 1975 roku. Wsparcie dla akcji Svenska Spel i Swedish Elite Football jest ogromne.

udostępnij na facebooku
udostępnij na twitterze
MC 07.06.2019
    ]