Szczęśliwa siódemka flipperowych mistrzostw
Siódma edycja Qulturalnych Mistrzostw Polski w Grze na Flipperach okazała się być nie tylko najbardziej udana, rekordowa i wyjątkowa na kilka sposobów, ale i niezwykle obrodziła nagrodami oraz opatrzona została niespotykaną oprawą medialną (prasa, radio, telewizja)
Wszystko to za sprawą członków i sympatyków Polskiego Stowarzyszenia Flipperowego.
Do zawodów przystąpiły 34 osoby, w ten sposób pobity został rekord VI mistrzostw, w których wzięło udział 33 flipperomaniaków.
Chętni mogli już dzień wcześniej pograć na części maszyn, gdyż po raz pierwszy udało nam się urządzić poprzedzający zawody dzień treningowy.
Przygotowania trwały w sobotę od 12:00 do 15:00. W sali głównej warszawskiego klubu CDQ stanęło aż 10 maszyn!
Jako turniejowe przygotowane były: „Junk Yard”, „Demolition Man”, „White Water”, „World Cup Soccer”, „Swords of Fury”, „Jokerz!” oraz dwa w tym zestawie nie wyprodukowane przez Williamsa: "Pool Sharks" i kultowy "Twilight Zone" (oba Bally).
Tylko trzy z wymienionych ("Pool Sharks", "SoF" i "Jokerz!") podobnie jak treningowy "Funhouse" należały do maszyn z małymi wyświetlaczami.
Łukasz Dziadkiewicz - prezes PSF
Więcej Automaty
Fiasko pełnego przejęcia Ainsworth: Novomatic nie osiąga progu 75 proc. udziałów
Austriacki gigant gier i technologii Novomatic AG nie zdołał przejąć pozostałych akcji australijskiego producenta automatów Ainsworth Game Technology, mimo że miał większościowy pakiet udziałów. Oferta wykupu akcji zakończyła się niepowodzeniem, gdy większość mniejszościowych akcjonariuszy nie poparła transakcji do ustalonego terminu.