Ogolna 5 października 2021

Szwajcarski regulator blokuje nielegalnych operatorów. W tym także gigantów

Szwajcarscy regulatorzy gier Eidgenössische Spielbankenkommission (ESBK) i Gespa wpisali na czarną czarnej listę prawie 50 witryn hazardowych online, w tym domenę, która przekierowywała do Bet365.

Aktualizacja “czarnej listy”

Od 2019 roku Eidgenössische Spielbankenkommission (ESBK) i Gespa poblikują czarną listę, na którą wpisywane są domeny operatorów, którzy działają na szwajcarskim rynku bezprawnie. Poprzednia aktualizacja miała miejsce w czerwcu tego roku. Najświeższa w tym tygodniu, a to oznacza, że kolejnej możemy się spodziewać już w przyszłym roku.

Dostawcom usług internetowych nakazuje się blokowanie wszystkich witryn, które znajduję się na czarnej liście. Oznacza to, że według najnowszej aktualizacji blokowana będzie domena 288-563.com, która przekierowywała na stronę światowego hegemona hazardowego, Bet 365.

Nie tylko Bet 365

Na czarnej liście Gespa znajduje się łącznie 18 stron, w tym giełda zakładów Matchbook.com, strony z zakładami e-sportowymi csgoempire.com i bahigo64.com. Lista ESBK zawiera kolejne 31 domen, w tym dwie marki Bahigo, sześć witryn Playamo, dwie domeny Superbit Casino oraz pięć stron Wild Tornado.

Warto przypomnieć, że od 2019 r. oba organy regulacyjne umieściły na liście już ponad 600 stron internetowych. Można się spodziewać, że do końca 2022 roku zablokowanych domen na liście ponad tysiąc.