Ogolna 13 kwietnia 2023

Szwecja przyznaje licencje kolejnym dostawcom

autor: Mateusz Mazur
Szwedzki regulator Spelinspektionen przyznał osiem dodatkowych licencji dla dostawców, którzy chcą kontynuować świadczenie usług dla operatorów po 1 lipca.

Nowi dostawcy z licencją

Licencje  wymagane są dla każdego biznesu B2B, który kontynuuje swoje relacje z operatorami w Szwecji. Nowe wymagania – które zostały przegłosowane przez szwedzką legislaturę w listopadzie – mają na celu zmniejszenie rozwoju czarnego rynku w Szwecji przez ograniczenie dostępu sektora niezarejestrowanych operatorów do dostawców.

Wśród dostawców, którym przyznana została licencja znaleźli się: były monopolista Svenska Spel, marka Comeon Co-Gaming, Game Shop Limited i jego spółka zależna z Malty, online’owy i mobilny deweloper gier Push Gaming, a także szwedzki deweloper gier slotowych Slotmill, który otrzymał dwie licencje.

Wliczając spółki zależne, w Szwecji jest teraz łącznie 24 dostawców, którzy otrzymali zezwolenie na zawieranie umów handlowych z operatorami.

W walce z szarą strefą

Wprowadzenie wymogów licencji B2B jest jednym z szeregu nowych środków wprowadzonych przez szwedzkie władze, aby zwalczać działalność nielegalnego sektora gier. Na początku miesiąca rząd ogłosił, że Spelinspektionen otrzyma dodatkowe fundusze w ramach obietnicy przyznania regulatorowi więcej uprawnień w walce z szarą strefą.

– Cieszymy się z tych dodatkowych funduszy, które umożliwiają wzmocnienie działań w walce z nielegalnym hazardem, praniem brudnych pieniędzy i ustawianiem meczów – powiedziała dyrektor generalna Spelinspektionen, Camilla Rosenberg.

tagi:szwecja

Dodaj komentarz