Loterie 26 października 2018

Szwedzki gigant nie może się doczekać rywalizacji

autor: PK
Tymczasowa dyrektor Svenska Spel, Marie Loob, powiedziała, że ​​jest podekscytowana konkurowaniem z prywatnymi operatorami gier na równych prawach, gdy Szwecja wprowadzi nowe przepisy dotyczące hazardu w styczniu 2019 roku.

– Pokazaliśmy, że wciąż jesteśmy silni w obliczu ostrej rywalizacji i możemy połączyć rozrywkę z odpowiedzialnością – powiedziała Loob. – Jako firma zajmująca się grami dla całej Szwecji, oczekujemy, że w końcu uda nam się konkurować na równych warunkach na nowym rynku gier już na przełomie roku, oferując gry, których my i nasi klienci chcieliśmy od dawna.

Jej komentarze towarzyszyły wynikom operatora za kwartał zakończony 30 września, w którym Svenska Spel odnotowała 2,3% spadek przychodów netto, do 2,3 mld koron.

Loob również opowiedziała się za większą samoregulacją w zakładach sportowych, wzywając prywatnych operatorów do zaprzestania oferowania kursów sportowych na niskim poziomie.

– Ochrona szwedzkiego sportu i odpowiedzialnego hazardu musi być ważniejsza niż maksymalizacja dochodów w perspektywie krótkoterminowej – powiedziała. – Nie możemy polegać na zwiększaniu legalnych treści oferowanych przez branżę gier, o ile sektor nie jest w stanie podjąć tak trudnych, ale moralnie słusznych decyzji.

fot. Svenska Spel

Dodaj komentarz