Wyścigi konne 10 lipca 2024

Szymon Gawryszczak: chcemy uwolnić potencjał Służewca [WYWIAD]

autor: Lukasz
Gala Derby to wydarzenie, przyciągające na trybuny wielu kibiców. Przychodzą stali bywalcy, ale też nowi kibice. Totalizator Sportowy chce łączyć środowiska i dołącza swoje inicjatywy do kalendarza wyścigowego, mówi Szymon Gawryszczak, Członek Zarządu Totalizatora Sportowego.

Łukasz Majchrzyk, Interplay.pl: Gala Derby to jeden z najważniejszych dni w kalendarzu wyścigowym. Dla Totalizatora Sportowego, który jest mecenasem Toru Służewiec, to z pewnością także ważny i świąteczny dzień?

Szymon Gawryszczak, Członek Zarządu Totalizatora Sportowego: – Takie dni pokazują, że ciężka praca, którą wykonujemy wspólnie z pracownikami toru, opłaca się i daje powody do dumy. Warto tutaj być, wspierać Tor Służewiec i zachęcać warszawiaków, żeby w to miejsce przychodzili. Robimy to coraz skuteczniej. Widać to było po wysokiej frekwencji, która nie zawiodła – mimo niezbyt sprzyjającej pogody i padającego od rana deszczu. Taki dzień to jest powód do dumy dla Totalizatora Sportowego, ale też dla warszawiaków, że mają taki tor, położony prawie w centrum miasta. Zachęcamy do korzystania ze Służewca – chcemy, żeby tor był centrum kulturalno-sportowym Warszawy. Naszym celem jest, żeby warszawiacy przychodzili tutaj nie tylko pobiegać czy pojeździć na rowerze, lecz także, aby uczestniczyli w coraz większej liczbie wydarzeń kulturalnych i sportowych.

W czerwcu zorganizowaliście tutaj piknik rodzinny, podczas którego zaprezentowaliście „LOTTO Drużynę Marzeń” oraz zaprosiliście fanów futbolu do strefy kibica przy okazji meczu Holandia – Polska na Euro 2024.

– Tor jest ważny przy tego typu projektach i daje szansę na efekt synergii. Wyścigi mają swój kalendarz, a dołączanie się z akcjami, takimi jak piknik z „LOTTO Drużyną Marzeń” powoduje, że przenikają się różne środowiska. Totalizator Sportowy wspiera tor, a Służewiec pomaga nam promować nasze inicjatywy. W przyszłości chcemy wykorzystywać Służewiec w takich przedsięwzięciach. Chodzi o to, żebyśmy uwalniali potencjał, który jest w tym miejscu ogromny.

Pod słowem „potencjał” kryje się m.in. ogromna ilość zieleni. Wiele osób biega w okolicy Toru Służewiec, ale niekoniecznie przekracza jego bramy. Jak zachęcić do tego mieszkańców?

– Poprzez takie wydarzenia jak Gala Derby, które pokazuje, że warto tu być. Emocje wyścigowe są niepowtarzalne i poznaje się je dopiero, kiedy na żywo obserwuje się wyścigi. Tutaj piękno jest połączone z rywalizacją. Ponadto przy okazji wizyty można zawrzeć zakład i postawić na wybrane konie. Wtedy emocje są jeszcze większe. Jeśli chodzi o piękno, to warto wspomnieć o pokazie konnym przy dźwiękach walca „Nad pięknym modrym Dunajem”, który mogliśmy obejrzeć podczas Gali Derby. To są elementy, które mogą przyciągnąć zarówno znawców koni, jak i amatorów.

Totalizator Sportowy stawia na nowe technologie, a jednocześnie dba o niemal stuletni tor wyścigów konnych.

– Rozmawialiśmy ze znajomymi, wspominając film „Żądło” z Robertem Redfordem, którego osią fabuły też są wyścigi konne. Można zobaczyć, jak to wyglądało wiele lat temu: komentowano przez radio, sprawdzano taśmy. Teraz można obstawiać przez internet, obserwować filmiki w mediach społecznościowych, zatrzymywać stopklatki, odtwarzać, wracać, ale ten duch wyścigów konnych jest tak samo wspaniały jak wtedy i to chcemy podtrzymać.

Panowie, wkładajcie kaszkiety! Panie zapraszamy w kapeluszach?

– Pokaz mody nawiązuje do tradycji. To jest najwspanialsze, że na Służewcu możemy się cofnąć w czasie, wspierając jednocześnie rozwój tego toru nowoczesnymi technologiami.

Dodaj komentarz