E-Sport 8 maja 2020

Ti invitiamo a Imola! Startuje drugi tydzień wyścigów CANAL+ DTM & GT3 Series

Drugi tydzień serii CANAL+ DTM & GT3 Series zabiera nas do Włoch, gdzie zostaniemy aż do końca przyszłego tygodnia. Na pierwszy ogień pójdą zmagania na torze Imola a w kolejny weekend jazdy odbędą się na obiekcie Monza.

W ubiegłym tygodniu na antenie nSport+ mogliśmy obejrzeć inauguracyjne wyścigi esportowe. Na Silverstone zdecydowanie królował duet w barwach DV1 TRITON Racing, w postaci Dominika Blajera oraz Jakuba Charkota, z czego sam Dominik stanął na podium zarówno w wyścigu w klasie DTM jak również GT3.

Dziś ponownie przeniesiemy się na wirtualny tor, tym razem w pobliżu włoskiego miasta Imola. Trasa liczy dokładnie 4.909 kilometrów i posiada siedemnaście zakrętów. Tor zapadł w pamięci fanów motorsportu z powodu tragicznych wydarzeń w Formule 1, z powodu których przeszedł spore modyfikacje. Obecnie głównymi zawodami organizowanymi na tym obiekcie są wyścigi samochodów turystycznych oraz wyścigi motocyklowe.

W prekwalifikacjach klasy DTM na szczycie ponownie zobaczymy duet organizacji DV1 TRITON Racing, jednak u boku Blajera pojawił się tym razem Przemek Lemanek. Trzeci najszybszy czas wykręcił Konrad Żerebiec z Carboner Racing Team, a w najlepszej piątce znalazł się jeszcze Marcin Rybaczuk również z Carboner Racing Team oraz Daniel Libront z Silver Racing Team.

Prekwalifikacje do niedzielnego wyścigu, który również odbędzie się na włoskiej Imoli zakończą się w sobotę o 23:59. Czy ponownie zobaczymy w czołówce zawodników DV1 przekonamy się już w niedzielę.

Wyścig rozpocznie się o godzinie 18:30 i będzie go można oglądać na antenie nSport+. Dla fanów czterech kółek, którzy chcą obejrzeć zawody w internecie, zapraszamy na stronę nSport+ na Facebooku.

Seria wyścigów jest realizowana wspólnie przez agencję gamingową Fantasyexpo i Republic of Simracers. Wszystkie szczegóły oraz możliwość zapisania się do zawodów dostępne są na stronie www.republicofsimracers.com.