Kasyno 11 października 2022

Tipico z niemiecką licencją na sloty online

autor: Mateusz Mazur
Tipico stało się dziesiątym operatorem, któremu przyznano niemiecką licencję na oferowanie swoich usług w zakresie slotów online. 

Tipico rośnie w siłę

Tipico jest uznaną marką na niemieckim rynku, która posiada już stosunkowo dobrze rozbudowaną sieć detalicznych punktów bukmacherskich. Operator może także zgodnie z prawem oferować swoje zakłady bukmacherskie online. W 2021 roku Tipico mogło się także pochwalić ponad 50-procentowym udziałem w niemieckim rynku

Na mocy nowo przyznanej licencji, Tipico będzie mogło teraz oferować automaty online w dwóch domenach: games.tipico.de i goldrummel.de. Tym samym operator dołączył do m.in. Rootz, Solar Operations oraz Crazy Buzzer i stał się dziesiątą firmą, która znalazła się na niemieckiej białej liście. 

Kolejny operator z licencją

Niemiecki rynek slotów doczekał się uregulowania w ramach czwartego państwowego traktatu o grach hazardowych (GlüNeuRStv), który wszedł w życie 1 lipca 2021 r.

Niektóre z założeń traktatu spotkały się z krytyką branży. Przedmiotem ożywionej dyskusji okazał się między innymi 5,3-procentowy podatek od internetowych slotów do gry i stawek pokerowych. W związku z tym kilka zagranicznych i krajowych firm powiadomiło władze, że złoży wniosek o licencję pod warunkiem, jeśli zasady narzucane przez traktat zostaną złagodzone i staną się bardziej korzystne dla operatorów.

Dodaj komentarz