To był czysty mundial? Tak twierdzi FIFA
Władze Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) podały, że piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji wygenerowały obrót u bukmacherów w wysokości 136 miliardów euro.
Analiza zachowań bukmacherskich podczas rosyjskiej imprezy została przeprowadzona przez FIFA i firmę Sportradar, która zajmuje się usługami sportowymi i zakładami bukmacherskimi.
Średnio mecz na mundialu miał szacunkowy obrót w branży w wysokości 2,1 miliarda euro, z finałem, który 15 lipca w Moskwie wygenerował aż 7,2 miliarda dolarów obrotu w zakładach na całym świecie.
Prócz różnych działań FIFA mającym zapobiec manipulacjom meczami, również Sportradar analizował potencjalne ryzyka. W oświadczeniu piłkarskiej centrali czytamy:
System wykrywania oszust Sportradar monitorował ponad 550 operatorów zakładów na całym świecie, generując ostrzeżenia podczas zawodów. Po dogłębnej analizie nie znaleziono żadnego meczu, który wywoływałby podejrzenia.
PK
Więcej Bukmacherka
Olgierd Cieślik w zarządzie STS. Wzmocnienie operacyjne
Istotne zmiany na początku grudnia w strukturach zarządczych STS. Do zespołu dołączył menedżer z wieloletnim stażem w sektorze rozrywki, obejmując nadzór nad kluczowymi procesami biznesowymi. Decyzja ta wpisuje się w szerszą strategię integracji oraz optymalizacji działań w ramach międzynarodowej grupy Entain CEE.