Ogolna 2 stycznia 2020

Top 50 najbardziej wpływowych osób w polskim hazardzie 2019 (miejsca 11-20)

autor: Maciej Akimow

Lista TOP50 jest kontynuacją zapoczątkowanego w ubiegłym roku rankingu najbardziej wpływowych osób w polskim hazardzie. W bieżącej, drugiej już, edycji została rozszerzona o 10 dodatkowych miejsc. Branża hazardowa w Polsce rozwija się na tyle szybko, że zaistniała potrzeba rozszerzenia zeszłorocznej listy, by docenić pracę i osiągnięcia najważniejszych osób w branży. Poniższe zestawienie jest efektem subiektywnej oceny redakcji Interplay, konsultacji z niezależnymi ekspertami rynkowymi i weryfikacji ogólnodostępnych informacji na temat działań i sukcesów poszczególnych osób. 

Uznaliśmy, że ranking będzie podzielony na pięć równych części, tak by w pięciu kolejnych dniach o godzinie 16:00 odsłaniać przed Państwem kolejną złotą dziesiątkę wyróżnionych. Poniżej publikujemy czwartą część tegorocznego rankingu z osobami, które znalazły się na miejscach od 11 do 20. Redakcja Interplay pragnie pogratulować wszystkim osobom, które w tym roku znajdują się na liście TOP50 najbardziej wpływowych osób w polskim hazardzie 2019.

20. Ivo Valenta – czeski polityk i właściciel hazardowej firmy SYNOT, która zajmuje się m.in. produkcją oprogramowania i hardware’u dla firm z obszaru hazardowego. Firma działa na przeszło 25 rynkach światowych i zatrudnia ponad 3 tysiące osób. SYNOT nawiązał współpracę z Totalizatorem Sportowym na dostawę sprzętu i oprogramowania do salonów gier. (debiut)

19. Łukasz Seweryniak – przez wiele lat związany z Totolotkiem. Później pełnił rolę dyrektora operacyjnego w Totalbecie, w którym pracował od samego początku jego powstania. Niedawno powrócił do Totolotka, by po fuzji z grupą Gauselmann nadać firmie nowy oddech. Prawdopodobnie zostanie także nowym Prezesem bukmachera. (rok temu 22. pozycja)

18. Łukasz Łazarewicz – ekspert rynkowy, który po rezygnacji z funkcji Prezesa Zarządu Totalizatora Sportowego zaangażowany był w kilka projektów branżowych w Polsce a także poza Europą. Jedna z kluczowych osób stojąca za udanym debiutem bukmachera BETFAN. (debiut)

17. Adam Lamentowicz – przez wiele lat związany z bukmacherem Totolotek i grecką grupą Intralot. Skutecznie udało przeprowadzić się fuzję Totolotka z grupą Gauselmanna, ale była to jednocześnie ostatnia misja Lamentowicza w strukturach firmy. Obecnie odpowiedzialny z przetarg na system loteryjny w TS z ramienia Intralot. (rok temu 16. pozycja)

16. Konrad Komarczuk – minął właśnie 3 rok od momentu, jak Komarczuk jest prezesem Fortuny. Firma zajmuje drugie miejsce pod kątem udziałów w rynku zakładów bukmacherskich w Polsce i za wszelką cenę chcą utrzymać to miejsce. Brakuje odważnych ruchów i zmian, które pozwoliłyby rywalizować z liderem. Mocny spadek w porównaniu do ubiegłego roku. (rok temu 9. pozycja)

15. Justyna Przekopiak – dyrektorka departamentu podatków sektorowych w Ministerstwie Finansów. Jej zespół odpowiedzialny jest za wydawanie koncesji dla firm hazardowych i nadzór nad poprawnym funkcjonowaniem legalnego rynku hazardowego. (rok temu 17. pozycja)

14. Bogdan Pukowiec – członek zarządu Totalizatora Sportowego. Odpowiedzialny za sektor wyścigów konnych. Do tego trudnego środowiska wspólnie z zespołem współpracowników próbuje wprowadzić biznesowe i rynkowe rozwiązania. (debiut)

13. Dariusz Lewandowski – Były udziałowiec i były prezes zarządu spółki PW VEGAS – największego polskiego producenta gier kasynowych. Obecnie konsultant w zakresie unikalnych rozwiązań dla branży gamingowej skupiony na uregulowanych rynkach hazardowych. Ściśle współpracuje m.in z marką Wazdan (rok temu 20. pozycja)

12. Magdalena Kopka-Wojciechowska – członek zarządu Totalizatora Sportowego odpowiedzialna za sprzedaż i marketing. Wcześniej związana z BZ WBK przez co jest też naturalnym łącznikiem firmy z KPRM. (debiut)

11. Claus Rasmussen i Michał Głowacki – właściciel i dyrektor zarządzający w SB Betting, czyli firmy, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla firm bukmacherskich. Obecnie na polskim rynku dostarczają oprogramowanie do kilku bukmacherów – BETFAN, TOTALBET, forBET i Ewinner. SBB doceniane jest za fachowość i umiejętność sprostania zadaniom nawet od najbardziej wymagających klientów. (rok temu 19. pozycja)