Totalizator Sportowy chce zdominować rynek
Przegląd Prasy. Totalizator Sportowy w ciągu dwóch lat chce zdobyć 51 proc. udziałów w rynku hazardowym w Polsce. Obecnie spółka ma ok. 30 proc. udziałów w rynku. W realizacji ambitnych planów mają pomóc nowe gry liczbowe i wideoloterie. <br />
Totalizator Sportowy w ciągu dwóch lat chce zdobyć 51 proc. udziałów w rynku hazardowym w Polsce.
Obecnie spółka ma ok. 30 proc. udziałów w rynku. W realizacji ambitnych planów mają pomóc nowe gry liczbowe i wideoloterie.
W pierwszym kwartale tego roku przychody Totalizatora Sportowego wyniosły 751 mln zł i były o 42 proc. wyższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Najbardziej wzrosła sprzedaż Twojego Szczęśliwego Numerka (o 116 proc. do 17 mln zł), loterii pieniężnych (o 116 proc. do ok. 27 mln zł) i Dużego Lotka (o 72 proc. do 433 mln zł).
Wzrost przychodów TS zawdzięcza przede wszystkim zwiększeniu cen losów w Dużym Lotku oraz podniesieniu wygranych zarówno w Dużym, jak i w Multi Lotku. Przyciągnęło to wielu nowych graczy. Na tym jednak spółka nie zamierza poprzestać. Jeszcze w tym roku wprowadzi dwie nowe gry typu lotto. – Pierwszą z nich chcemy uruchomić na przełomie czerwca i lipca. Nowa gra ma zapobiec wakacyjnemu spadkowi sprzedaży. Drugą planujemy uruchomić w październiku – opowiada Sławomir Łopalewski, członek zarządu TS.
Totalizator stoi także przed olbrzymią inwestycją w wideoloterie, czyli sieć automatów rozstawionych w pubach. Gry te powinny ruszyć w 2008 roku. – Przewidujemy, że nowe gry, w tym wideoloterie, miałyby w 2008 roku 30 proc. udziałów w naszych przychodach – mówi Łopalewski.
– Ta inwestycja będzie nas kosztowała miliony euro, dlatego chcielibyśmy nie płacić dywidendy Skarbowi Państwa za 2006 rok – dodaje Jacek Kalida, prezes TS. Wiceminister skarbu Paweł Szałamacha zapowiada jednak, że jest to życzenie nie do spełnienia.
Spółka chce zwiększyć w ciągu dwóch lat udział w rynku hazardu w Polsce do ok. 51 proc. Jego całkowitą wartość szacuje się na ok. 7 mld zł. – Chcielibyśmy też być obecni w Internecie. Szacujemy, że ta działalność miałaby 4- 9 proc. udziału w naszych przychodach – mówi Kalida. Totalizator ma jednak na to niewielkie szanse. Nowelizacja ustawy hazardowej nie zalegalizuje najprawdopodobniej hazardu w Internecie. –