Automaty 1 czerwca 2018

Totalizator Sportowy przerywa milczenie – legalne automaty już w czerwcu

autor: BK
Prezes Totalizatora Sportowego, Olgierd Cieślik, zapowiedział otworzenie legalnych salonów z automatami do gier, a także opowiedział o planach projektu pilotażowego.

Od dawna czekaliśmy na konkretne deklaracje ze strony Totalizatora Sportowego. Firma na częste pytania odsyłała do oficjalnych komunikatów, które zawierały jedynie szczątkowe informacje. W całą sprawę zaangażowało się w końcu Ministerstwo Finansów, które zapowiedziało otworzenie pierwszych salonów gier na czerwiec tego roku. Kilka dni temu, Olgierd Cieślik, prezes Totalizatora Sportowego, potwierdził na konferencji prasowej te informacje. Opowiedział również o projekcie pilotażowym dotyczącym wprowadzenia legalnych automatów do gier.

50 salonów w całej Polsce 

Pierwsze salony z legalnymi automatami do gier mają zostać otworzone w drugiej połowie czerwca. Na terenie całej Polski zaplanowano 50 lokalizacji. W projekcie pilotażowym weźmie udział około 1200 maszyn hazardowych. To oznacza, że każdy lokal będzie wyposażony w przynajmniej 24 automaty. Koszt otworzenia jednego punktu, a także utrzymanie go w skali rocznej to ponad 1,1 miliona złotych. Jednocześnie, każdy z salonów powinien zwrócić te inwestycje w przeciągu najbliższych 12 miesięcy.

Automaty nie tylko od Wojskowych Zakładów Łączności

Nad projektem pilotażowym pod nadzorem Totalizatora Sportowego czuwają także Wojskowe Zakłady Łączności, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, a także firma Exatel. W pierwszych doniesieniach, WZŁ miały zająć się produkcją legalnych automatów. Pozostałe podmioty czuwały nad stworzeniem systemu zarządzania oraz procedurą rejestrowania graczy. Prezes Totalizatora Sportowego poinformował, że nie wszystkie automaty dostępne w salonach są dziełem WZŁ. Około 300 maszyn zostało zamówionych od jednego z czołowych, światowych deweloperów, Markur Gaming. W ten sposób Totalizator Sportowy pragnie lepiej poznać oczekiwania graczy.

Projekt pilotażowy do końca roku

Z informacji podanych w trakcie konferencji prasowej wynika, że do końca tego roku gracze będą mogli zagrać na automatach hazardowych w 50 salonach zlokalizowanych na terenie całego kraju. W trakcie nadchodzącego półrocza, Totalizator Sportowy pozna oczekiwania rynku oraz sprawdzi, czego potrzebują klienci. Dzięki temu, od przyszłego roku będzie można otworzyć kolejne salony, które lepiej sprostają oczekiwaniom graczy.

Dodaj komentarz