Trafione, czyli znowu pudło
W dniu 13 lipca 2011r. ukazał się w Rzeczpospolitej ciekawy wywiad z ministrem Kapicą
Pan minister podczas rozmowy przyznał, że "nie będzie w stanie ścigać kibiców grających w kafejkach internetowych".
To odważna wypowiedź. W świetle tego, że nowela internetowa obowiązuje dopiero miesiąc czasu, można by wręcz powiedzieć, że samobójcza. Czy dowiemy się na czym bazował pan minister tak radykalnie zmieniając wcześniejsze stanowisko? Raczej nie na bogatym doświadczeniu, którego resort w ciągu miesiąca obowiązywania ustawy raczej nie zdołał jeszcze zebrać. Czyżby może wiedział on o bezskuteczności tego aktu prawnego jeszcze na etapie jego projektowania? Nic nas nie zdziwi, także brak poczucia odpowiedzialności za wykonywaną pracę. Szkoda tylko, że urzędnicy dochodzą zazwyczaj do tych samym wniosków co branża, ale dopiero po tym jak dokonają nieodwracalnych strat.
Bartłomiej Korniluk, ekspert IGPiOUR
Więcej Automaty
Local content w branży gier na pieniądze. „Nie ścigamy się o to, kto sprytniej rozliczy podatek. Konkurujemy jakością produktu i stabilnością”
W kwietniu rząd zainaugurował projekt "Local Content. Z korzyścią dla Polski". Jego celem jest zwiększenie udziału polskich firm we wspieraniu poszczególnych segmentów gospodarki. Jak natomiast to wygląda w kontekście branży gier na pieniądze? O tym w rozmowie z Interplay.pl opowiedział Piotr Fedak, prezes Promatic Group - polskiego producenta automatów i…