Ogolna 3 lutego 2022

Transfer na linii Affiliate Managerów. Robert Hauffe przechodzi z Betclica do Fuksiarza

Robert Hauffe przez blisko trzy lata związany był z firmą Betclic, ponieważ dokładnie od maja 2019 roku piastował tam stanowisko affiliate managera. Według naszych informacji Hauffe zakończył współpracę z międzynarodowym operatorem, ale nie oznacza to, że zmienia branżę. Podejmie bowiem pracę w Fuksiarzu. 

Kim jest Robert Hauffe?

Jeszcze jakiś czas temu jeden z najmniej doświadczonych affiliate managerów na polskim rynku, który bardzo szybko poznawał tajniki branży. Robert Hauffe robił błyskawiczne postępy pod okiem Bartłomieja Płoskonki, co pozwoliło mu złapać dobry kontakt z partnerami. Przez nich ceniony był przede wszystkim za dużą aktywność, a także traktowanie każdego klienta na tym samym poziomie. Jedną z jego najważniejszych cech było analityczne myślenie, dzięki któremu nie jeden raz skorzystała firma dla której pracował.

Co ciekawe Robert Hauffe nie wywodzi się z branży bukmacherskiej, ponieważ Betclic jak na razie był jedyną firmą z tego sektora w jego CV. Wcześniej Hauffe pracował w CHL Venue Manager, a także w Tyskie Sport S.A., gdzie odpowiadał m.in. za kompleksową realizację projektu Mistrzostw Świata FIFA U-20 na Stadionie Miejskim w Tychach oraz nadzór nad wszystkimi obszarami operacji stadionowych.

Hauffe był związany również z klubem GKS Tychy, gdzie piastował funkcję Managera Klubu Biznesu. Wówczas był odpowiedzialny za pozyskiwanie nowych sponsorów i partnerów biznesowych, budowanie relacji z klientami, czy tworzenie produktów i ofert sprzedażowych. Z całą pewnością te doświadczenia pomogły mu w pracy jako affiliate manager.

Nowe wyzwanie

Redakcja Interplay może zakładać, że zmiana środowiska pracy mogła być podyktowana podejściem centrali Betclica do tematu afiliacji. W nowej firmie Robert Hauffe na pewno może liczyć na większą swobodę i niezależność. Czy jego praca przełoży się na zwiększenie udziałów rynkowych Fuksiarza? O tym się przekonamy.