Trzy próby włamania do kolektur Lotto na terenie Gdańska. Skradziono 1500 zdrapek

kategoriaLoterie autorBB data26.02.2019
W ubiegłą sobotę na terenie Gdańska doszło do prób włamania do trzech różnych kiosków. Ostatnia próba nielegalnego wejścia do kolektury Lotto - okazała się skuteczna. Mężczyzna ukradł m.in. 1500 zdrapek.

Najpierw policjanci otrzymali zgłoszenie o próbie włamania do kiosku na ulicy Gościnnej.

–  Na miejscu okazało się, że sprawca zbił szybę, jednak najprawdopodobniej nie wszedł do środka i nic nie ukradł. Funkcjonariusze na miejscu zdobyli informacje dotyczące rysopisu mężczyzny, ustalili także, w którą stronę uciekł – mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Następnie policjanci w trakcie szukania przestępcy, trafili na kolejny naruszony kiosk. Dostali również kolejne zgłoszenie: – Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz policyjny technik i przeprowadzili oględziny, a także zabezpieczyli ślady. Funkcjonariusze sprawdzili monitoring, ustalili świadków i przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć informacje na temat tego zdarzenia – powiedziała Kamińska.

Tym razem pojawili się jednak świadkowie, którzy twierdzili, że podejrzany uciekł spod kiosku taksówką. Dzięki temu śledczy szybko go namierzyli. Okazało się, że poszukiwanym był 19-letni mieszkaniec Gdańska. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli mikrofalówkę, terminal do kart płatniczych i 1500 zdrapek, które zginęły z jednej kolektury. Gdańszczanin usłyszał już zarzuty – dwie próby włamania i włamanie. Do wszystkiego się przyznał.

źródło/trojmiasto.pl

udostępnij na facebooku
udostępnij na twitterze
BB 26.02.2019
    ]