Trzy skargi do KE
Seria spotkań w Brukseli, trzy obszerne skargi do Komisji Europejskiej, liczne dodatkowe wystąpienia – Izba Gospodarcza Producentów i Operatorów Urządzeń Rozrywkowych w obronie swoich członków prowadzi szeroko zakrojone działania na forum europejskim
Opracowanie i przyjęcie przez polskie władze niezgodnych z prawem europejskim regulacji rynku gier i zakładów wzajemnych, stało się przyczyną wystąpienia Izby Gospodarczej Producentów i Operatorów Urządzeń Rozrywkowych z dwoma skargami do Komisji Europejskiej. Na tym nie koniec. Stojąc na straży interesów swoich członków Izba złożyła również skargę na działania państwowego monopolistyTotalizatora Sportowego, który z premedytacją złamał zasady wolnej konkurencji stanowiące ważny filar Unii Europejskiej.
Jest więc tylko kwestią czasu aż instytucje europejskie, a w razie potrzeby także Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, orzekną jednoznacznie, że przyjęte przez Polskę rozwiązania są sprzeczne z prawem europejskim. Dla przedsiębiorców działających na rynku gier oznaczać to będzie nie tylko możliwość kontynuowania działalności gospodarczej, ale i ochronę przed ewentualnymi kolejnymi inicjatywami ustaw podobnych do obecnie zaskarżonej. Istotą skarg skierowanych do Komisji Europejskiej i wszelkich wystąpień Izby przed instytucjami europejskimi jest podkreślanie nieuzasadnionej i niezgodnej z założeniami europejskiego obszaru gospodarczego ingerencji polskiego ustawodawcy w branżę hazardową.
Oktawia Budnik
Więcej Automaty
Local content w branży gier na pieniądze. „Nie ścigamy się o to, kto sprytniej rozliczy podatek. Konkurujemy jakością produktu i stabilnością”
W kwietniu rząd zainaugurował projekt "Local Content. Z korzyścią dla Polski". Jego celem jest zwiększenie udziału polskich firm we wspieraniu poszczególnych segmentów gospodarki. Jak natomiast to wygląda w kontekście branży gier na pieniądze? O tym w rozmowie z Interplay.pl opowiedział Piotr Fedak, prezes Promatic Group - polskiego producenta automatów i…