Bukmacherka 14 marca 2022

Świetne miesiące dla operatorów zakładów sportowych w Nowym Jorku

Styczeń był bardzo udanym miesiącem dla operatorów zakładów bukmacherskich w Nowym Jorku. Co prawda w lutym liczby nieznacznie spadły, ale nadal pozostają na przyzwoitym poziomie. 

Nieznaczny spadek w stosunku do stycznia

Według analityków PlayNY.com, którzy zajmują się rozwojem rynku gier w Nowym Jorku, w ubiegłym miesiącu bukmacherzy za zakłady sportowe przyjęli ponad 1,5 miliarda dolarów. W styczniu bieżącego roku ta suma wynosiła 1,7 miliarda dolarów, a więc była ona wyższa o 12 procent.

W przeciągu 28 dni lutego, zakłady sportowe w Nowym Jorku przyjmowały średnio 54,6 milinów dolarów dziennie. Porównując to do stycznia, odnotowano spadek – wówczas każdego dnia do kas wypływało średnio 69,6 milionów dolarów. Przychody brutto w lutym wynosiły 82,4 miliony dolarów, co oznacza spadek biorąc pod uwagę 124,1 miliona dolarów z jakimi mieliśmy do czynienia w styczniu.

Rozgrywki NCAA okazją do pozyskania nowych klientów

Głos w tej sprawie zabrał Mike Mazzeo, główny analityk PlayNY.com.

– Super Bowl jest ogromnym wydarzeniem, ale trzeba pamiętać, że to tylko jeden mecz. Można było się spodziewać nieco spowolnienia po takim meczu, ale to nie potrwa wcale tak długo. Teraz rusza koszykarskie NCAA i jest to wielkie święto jeśli chodzi o zakłady sportowe. Stwarza ono spore możliwości dla bukmacherów, aby pozyskać nowych klientów – przyznał Mazzeo.

– W lutym spodziewaliśmy się niewielkiego spadku, ale on nie powinien umniejszać tego, co widzieliśmy do tej pory. W przeciągu niespełna dwóch miesięcy w Nowym Jorku wygenerowano ponad 3 miliardy dolarów. Jest to wynik, o którym w styczniu trudno byłoby pomyśleć – dodał Eric Ramsey, analityk PlayUSA.com.

W lutym liderem wśród bukmacherów został Fan Duel, który odnotował 568,1 milionów dolarów w zakładach generując przychody brutto 23,2 miliony dolarów. Za nim uplasowały się Draft Kings oraz Caesars, którzy odpowiednio generowali przychody na poziomie 30 i 19,8 milinów dolarów. W tych przypadkach także mowa o kwotach brutto.

Dodaj komentarz