Ogolna 14 marca 2023

Udany start Catena Media w Massachusetts

autor: Mateusz Mazur
Gigant branży afiliacyjnej, Catena Media, poinformował, że weekend inaugurujący regulowany rynek zakładów sportowych online w Massachusetts okazał się być dla firmy bardzo udany. 

Udany start

Lokalne marki grupy, takie jak LegalSportsReport.com, GamingToday.com, TheLines.com i Lineups.com odnotowały zadowalające wyniki, a pierwszy weekend w Massachusetts okazał się być także udany dla regionalnej witryny PlayMA.com.

Dobre wyniki Cateny nie są zaskoczeniem. Grupa wzbudziła spore zainteresowanie graczy już swoją ofertą przedpremierową. Oczekiwano także, że zaangażowanie klientów będzie wysokie już od pierwszego dnia, zwłaszcza, że mówimy tutaj o Massachusetts, czyli stanie z  7-milionową populacją, który posiada silne tradycje sportowe i jest domem dla najlepszych drużyn drużyn, takich jak Boston Celtics, New England Patriots, Boston Bruins czy Boston Red Sox.

Dotychczas dziesięciu operatorów uzyskało licencję na świadczenie internetowych usług bukmacherskich mieszkańcom Massachusetts. Sześciu z nich rozpoczęło działalność pierwszego dnia.

Catena rośnie w siłę w Ameryce Północnej

Ryan Harper, wiceprezes Catena Media na Amerykę Północną nie krył ekscytacji startem rynku w Massachusetts: – Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że możemy zapewnić mieszkańcom Massachusetts nasze usługi. Z racji iż jest to stan o bogatej historii miłości do sportu spodziewamy się także wysokiego poziomu zaangażowania graczy w przyszłości – przyznał Harper.

Massachusetts jest piątym stanem lub prowincją w Ameryce Północnej, który uruchomił zakłady sportowe online w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W ostatnim czasie ruszył także regulowany rynek w Ontario, Kansas, Maryland i Ohio.

Przychody Cateny w Ameryce Północnej wyniosły w ubiegłym roku około 84 mln euro, co stanowi wzrost o 24% w stosunku do poprzedniego roku. Skorygowana marża EBITDA w tym regionie wyniosła natomiast 62%. Niedawno grupa rozpoczęła także działalność w Ohio, gdzie Catena Media odnotowała najmocniejszy w swojej amerykańskiej historii start na rynku.

Dodaj komentarz