Ogolna 19 lutego 2021

Udany start rynku hazardowego w Michigan

Internetowi operatorzy zakładów i gier hazardowych w Michigan uzyskali łącznie 42,7 miliona dolarów przychodu przez pierwsze 10 dni działalności w tym stanie do 31 stycznia.

Michigan otwiera się na hazard

Internetowe zakłady sportowe i gry uruchomiono 22 stycznia, kiedy to Michigan Gaming Control Board (MGCB) wyraziło zgodę na oferowanie produktów online przez dziewięciu operatorów.

Jeśli chodzi o zakłady sportowe, bukmacher FanDuel we współpracy z MotorCity Casino był liderem rynku z kwotą 32,6 miliona dolarów. Jednak operator zarobił tylko 622 371 dolarów przychodu brutto. Liderem w przychodach był BetMGM, we współpracy z MGM Grand Detroit. Na drugim miejscu i przychodami w wysokości 3,4 mln USD, znalazł się bukmacher DraftKings z Bay Mills Indian Community. Barstool Sportsbook z Penn National Gaming był blisko liderów, ponieważ ich klienci postawili 27,5 mln $ i wygrali 3,3 mln $.

Gry online i podatki

Jeśli chodzi o gry online, BetMGM przewodził pod względem przychodów z 11,1 mln USD, znacznie wyprzedzając resztę stawki. DraftKings zanotował bowiem 6,9 mln dolarów, a FAnDuel 6,6 mln dolarów.

Operatorzy gier internetowych mają dobry start w Michigan. Podatki i płatności z gier online zapewnią fundusze dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, czy społeczności miast Detroit i Michigan – powiedział powiedział Richard S. Kalm, dyrektor wykonawczy MGCB.

Operatorzy zapłacą 4,3 miliona dolarów podatku od gier online na rzecz stanu Michigan oraz 111 696 dolarów podatku od zakładów sportowych online za ten dziesięciodniowy okres. Komercyjni operatorzy zapłacą dalsze 1,4 miliona dolarów miastu Detroit, podczas gdy operatorzy miejscowi zapłacą 428 615 dolarów organom zarządzającym.