Ogolna 13 lutego 2023

UK Betting and Gaming Council wzywa do publikacji Białej Księgi

autor: Mateusz Mazur
Betting and Gaming Council (BGC) wzywa do publikacji brytyjskiej Białej Księgi bez dalszych opóźnień. Przypomnijmy, że przegląd ustawy hazardowej ogłoszony został w grudniu 2020 r., a termin publikacji zaplanowano pierwotnie na wiosnę 2021 r.

Nowa sekretarz stanu

Premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak ogłosił nominację posłanki Lucy Frazer na nowego sekretarza stanu ds. kultury, mediów i sportu. W obszarze obowiązków Frazer znalazł się także nadzór nad publikacją recenzji Białej Księgi.

Frazer jest już czwartym sekretarzem stanu, który przewodzi reformie ustawy o grach hazardowych. Michele Donelan i Paul Scully, którzy wcześniej pełnili tę funkcję, przyjęli już jednak nowo utworzone stanowiska w Departamencie Nauki, Innowacji i Technologii.

– W imieniu 110 000 osób, których praca zależy od naszych działań – chcielibyśmy serdecznie powitać Lucy na jej nowym stanowisku. Wiem, że jest osobą lubianą i szanowaną w całym Parlamencie, a jej nominacja następuje w krytycznym momencie dla naszej branży. Od High Street po hotelarstwo, od turystyki po technologię, nasi członkowie generują 4,2 miliarda funtów podatków dla Skarbu Państwa i wnoszą 7,1 miliarda funtów do gospodarki. Do uregulowania pozostało jeszcze kilka kwestii, ale długo oczekiwany pakiet reform powinien zostać opublikowany bezzwłocznie – powiedział Michael Dugher, dyrektor generalny BGC.

Biała Księga już w lutym?

Oczekuje się, że Biała Księga ostatecznie ureguluje kwestie, takie jak sponsoring, kontrole przystępności cenowej, marketing i badania, a także finansowanie edukacji i szkoleń. Jej publikacja ponownie została opóźniona z powodu zmian w brytyjskim rządzie.

W ciągu jednego roku urząd premiera obejmowały trzy różne osoby, a reformy zostały odłożone na dalszy plan. W pewnym momencie pojawiły się nawet pogłoski, że była premier Liz Truss zamierza całkowicie odrzucić Białą Księgę. Premier Rishi Sunak potwierdził jednak, że przegląd będzie miał miejsce i zasugerował wydanie Białej Księgi w lutym 2023 r.

Dodaj komentarz