Ogolna 27 lipca 2021

Ukraiński regulator blokuje nielegalne strony hazardowe

Ukraiński regulator hazardu, Komisja ds. Regulacji Hazardu i Loterii (KRAIL), ogłosiła zablokowanie 594 nielegalnych witryn hazardowych w ramach walki z nielegalnym hazardem na Ukrainie.

Walka z szarą strefą na Ukrainie

Do tej pory KRAIL wykrył ponad 1000 witryn hazardowych i 100 lokali naziemnych, które oferowały usługi hazardowe bez posiadania odpowiednich licencji. Działania te naruszają art. 203-2 Kodeksu Karnego Ukrainy.

Wczoraj (26 lipca, 2021 roku) trzy orzeczenia sądowe ustaliły, że 594 nielegalne strony hazardowe mają zostać zablokowane na Ukrainie. Co więcej w trakcie śledztwa przeprowadzano przeszukania w niektórych miejscach i skonfiskowano sprzęt hazardowy i komputerowy, co może świadczyć o tym, że operatorzy ci prowadzili również nielegalny biznes naziemny.

Apel do obywateli

KRAIL wezwał obywateli do wysyłania wskazówek dotyczących nielegalnych praktyk hazardowych. Ukraiński regulator prosi o informację w sprawie nielegalnych punktów nieziemnych, a także witryn hazardowych.

Warto przypomnieć, że na początku tego miesiąca KRAIL uruchomił krajowy system wykluczeń, w którym klienci mogą zatwierdzić swój zakaz hazardu na okres od sześciu miesięcy do trzech lat. Poza tym w zeszłym tygodniu ukraiński ustawodawca zatwierdził ustawę ustanawiającą 10% stawkę podatku od hazardu. Nastąpiło to prawie rok po tym, jak ustawodawstwo pozwoliło na otwarcie rynku w tym kraju.