W kasynach Brytyjskiej Kolumbii wyprano prawie dwa miliardy dolarów

kategoriaKasyno autorBB data09.02.2019
"B.C. Lottery Corporation" podało informację, że w kasynach leżących na terenie Brytyjskiej Kolumbii doszło do wyprania ogromnej sumy pieniędzy. Prawdopodobnie chodzi o kwotę 1,7 miliarda dolarów.

Dokumenty uzyskane przez "B.C. Lottery Corporation" wskazują, że przestępcy korzystali z kont “patron gaming fund”, które zostały stworzone jako alternatywa dla masowych transakcji gotówkowych. Tylko w latach 2013-2017 przepłynęło przez tego typu konta około 1,7 miliarda dolarów.

Co ciekawe większość operacji na kontach “patron gaming fund” – zdaniem śledczych – wykonały osoby, które mają powiązania ze światem przestępczym w Brytyjskiej Kolumbii.

Zbieg okoliczności? Nic z tych rzeczy, ponieważ śledczy doszli do dokumentów, z których wynika, że środki wpłacane w ten sposób zawsze były szybko wypłacane. Wpłacający obracali pieniądze na zakładach minimalnego ryzyka. Czyli była to gra typu: milion dolarów na czarne, milion dolarów na czerwone. Jedynie zero mogło pozbawić obstawiającego pieniędzy, co zdarza się bardzo rzadko. 

Rząd oświadczył, iż podejmie działania w tej sprawie, ponieważ istnieją poważne dowody, że mogło w kasynach  Brytyjskiej Kolumbii dochodzić do nielegalnego procederu. Cóż, biorąc pod uwagę, że jeden z "hazardzistwów" dokonał w ten sposób obrotu na około 200 milionów dolarów, to faktycznie sprawa wydaje się niezwykle poważna. 

udostępnij na facebooku
udostępnij na twitterze
BB 09.02.2019
    ]