Ogolna 4 lipca 2022

W Makau odnotowano spore spadki przychodów z gier

Biuro Inspekcji i Koordynacji Gier w Makau (DICJ) opublikowało comiesięczny raport dotyczący przychodów z gier. Jak się okazuje, odnotowano wyraźny spadek wynoszący 62% w porównaniu z poprzednim rokiem. 

Wyraźne spadki w Makau

Przychodu brutto z gier (GGR) w czerwcu 2022 roku wyniosły 305 mln dolarów. Mowa zatem o spadku w postaci 62% w porównaniu z czerwcem 2021, gdy GGR wyniósł 800 mln dolarów. Z czego wynikają kiepskie wyniki?

W głównej mierze to efekt trendu, jaki można zaobserwować w Makau w kontekście spadku przychodów gier. Słabe rezultaty odnotowano zarówno w kwietniu, jak i maju 2022 roku. Wpływa na to również spadek liczby podróży między regionami.

Nowe ograniczenia w Makau

Branży z pewnością nie pomagają nowe obostrzenia, jakie wprowadzono w Makau w związku z zakażeniami COVID-19. To dodatkowy argument w kontekście spadków GGR w czerwcu 2022 roku. Można przypuszczać, że niekorzystny trend dalej będzie się utrzymywać.

Rząd nałożył bowiem ograniczenia. Kasyna pozostają otwarte, ale zostały objęte rygorystycznymi przepisami dotyczącymi ujemnych testów, a także kontroli temperatury ciała. Ponadto kasyna musiały zmniejszyć liczbę personelu.

tagi:Makau

Dodaj komentarz