Kasyno 24 czerwca 2022

W Makau powraca lockdown, ale kasyna unikną zamknięcia

autor: Mateusz Mazur
Makau wprowadza kolejne obostrzenia związane ze wzrostem zachorowań na COVID-19. Pomimo tego faktu, kasyna w specjalnym regionie administracyjnym Chińskiej Republiki Ludowej nadal pozostaną otwarte.

Makau znów się zamyka

Po nagłym wzroście zakażeń koronawirusem w ciągu ostatniego tygodnia, szereg obiektów rekreacyjnych w Makau doczekał się czasowego zamknięcia. Obostrzenia dotknęły głównie restauracji oraz innych lokali gastronomicznych, z których usług klienci w najbliższym czasie nie będą mogli skorzystać. Kina, salony fryzjerskie i kluby mogą pozostawać otwarte jedynie do godziny 17.

Takiego losu uniknęły jednak kasyna, których obostrzenia związane z COVID-19 nie obejmują, nawet pomimo bezpośrednio z nimi związanych, ognisk zakażeń. Po ślubie, który odbył się 18 czerwca w Grand Lisboa Palace SJM Holdings, cztery testy dały wynik pozytywny. Wczoraj, w wyniku rutynowych testów, wśród pracowników kasyna, wykryto dwa kolejne przypadki zakażenia. W całym Makau liczba ta sięga póki co 110 zakażeń.

Wyjątek dla kasyn

To jednak wystarczyło, by Ho Iat-seng, dyrektor zarządzający Makau, zdecydował się na powrót do obostrzeń. Oprócz wyżej wymienionych obiektów, zdecydowano się również zamknąć lub w znacznym stopniu ograniczyć funkcjonowanie teatrów, krytych parków rozrywki, centr gier, kawiarenek internetowych, sali bilardowych, kręgielni, saun, gabinetów masażu, salonów kosmetycznych czy siłowi. Na ten moment zdecydowano się jednak zrobić wyjątek dla kasyn.

Dodaj komentarz