Ogolna 18 października 2021

Walka z szarą strefą. Ukraiński regulator wprowadza nowe zasady

Ukraiński regulator gier, Commission for the Regulation of Gambling and Lotteries (KRAIL), opublikował nowe wytyczne dotyczące postępowania z nielicencjonowanymi operatorami. 

Nowe zasady

Po tym, jak urzędnicy KRAIL ujawnią tożsamość osób prowadzących działalność hazardową w kraju bez odpowiedniej licencji, operator będzie miał trzy dni robocze na zaprzestanie nielegalnej działalności.

Niezastosowanie się do nowych zasad spowoduje, że KRAIL wystosuje dokument bezpośrednio do serwera hostingowego, który niezwłocznie nakaże operatorowi do zaprzestanie działalności. Co więcej regulator będzie mógł również zamieścić dane operatora na swojej stronie internetowej i upublicznić je informując, że firma ta znajduje się na czarnej liście.

Wszelkie dalsze niezgodności w zakresie zaprzestania działalności spowodują, że KRAIL skieruje sprawę do organów ścigania.

Oświadczenie

W oświadczenie KRAIL czytamy: – Organizowanie gier hazardowych online powinno odbywać się na podstawie odpowiedniej licencji wydanej zgodnie z wymogami prawa.

Operatorzy powinni przestrzegać prawa zawartego w ustawie, korzystając z odpowiednich systemów i wyłącznie za pośrednictwem specjalnie zarejestrowanych stron internetowych oraz z obowiązkowym połączeniem z państwowym systemem monitorowania hazardu online – czytamy w oficjalnym dokumencie wydanym przez regulatora.