Kasyno 6 września 2021

Wazdan otrzymuje grecką licencję

Wazdan, innowacyjny dostawca gier dla kasyn online, otrzymał licencję wydaną przez grecki urząd Hellenic Gaming Commission (HGC), zdobywając tym samym możliwość legalnego oferowania swoich gier na szesnastym rynku na świecie.

Dzięki zdobytej licencji, firma Wazdan będzie mogła oferować na rynku greckim swoje najpopularniejsze gry, w tym kolekcję Hold the Jackpot, gry z serii Power of Gods™, w tym grecki tytuł Power of Gods™: the Pantheon, oraz takie hity jak 9 Lions, czy Larry the Leprechaun.

Rynek hazardu internetowego w Grecji otworzył się 1 sierpnia, umożliwiając dostawcom i operatorom legalne docieranie do greckich graczy.

Proces przyznawania licencji rozpoczął się październiku 2020 r. po tym, jak w 2019 r. grecki rząd przegłosował poprawki do ustawy hazardowej. Reforma rynku hazardowego była tylko jednym z obszarów objętych zmianami mającymi na celu wzrost inwestycji w kraju.

Grecja jest kolejnym nowym rynkiem, na który w ostatnich miesiącach wkroczyła firma Wazdan, po New Jersey i Białorusi. Zdobycie licencji zbiegło się w czasie z premiera kolejnej gry inspirowanej grecką mitologią, Power of Gods™: Hades, która będzie miała premierę 8 września.

Andrzej Hyla, dyrektor handlowy w Wazdan, powiedział: „Ogromnie cieszy nas zdobycie greckiej licencji, gdyż obecność na rynkach regulowanych jest dla nas bardzo istotna. To już szesnasty rynek, na którym można legalnie zagrać w nasze gry i mamy nadzieję, że nasze tytuły spodobają się greckim graczom.”