Automaty 4 lipca 2023

Ważna umowa firmy Playtech. Duża współpraca we Francji

autor: redakcja
Playtech ogłosił nawiązanie współpracy z La Française des Jeux (FDJ), wiodącym francuskim operatorem gier.

W ramach umowy FDJ będzie miał dostęp do stołów, turniejów pokerowych i Twister Poker, flagowej gry w pokera firmy Playtech. FDJ dołączy również do sieci operatorów Playtech Ipoker.eu na wielu rynkach europejskich. Playtech odgrywa coraz większą rolę jako dostawca w branży pokera na rozwijającym się rynku francuskim, który wygenerował 10,70 mld euro w 2021 r. – czytamy w informacji prasowej.

– Jesteśmy bardzo dumni, że FDJ wybrało Playtech na swojego partnera. Dodanie FDJ do naszego iPoker.EU jest istotnym krokiem w ekspansji sieci, ponieważ widzimy prężne działania francuskiej siły na rynku gier hazardowych. Będziemy mogli zaprezentować naszą szeroką gamę produktów i technologii. Cieszymy się i liczymy na długą i udaną współpracę z FDJ – powiedział Marat Koss, wiceprezes ds. gier interaktywnych w Playtech.

Francuski rynek gier GGR wzrósł o 0,8 proc. do 2,18 mld euro. Z tego 64 proc. pochodziło z zakładów sportowych, 20 proc. z pokera online, a 16 proc. z zakładów postawionych na wyścigi konne.

– Playtech ma wspaniałe osiągnięcia jako sieć pokerowa i dostawca usług na europejskich rynkach regulowanych. Dzięki Playtech mamy przyjemność zaoferować naszym graczom nową gamę gier. To posunięcie pozwala FDJ zakończyć swoją obecność na francuskim rynku gier online otwartym na konkurencję, opartym na modelu biznesowym, który łączy w sobie wydajność i odpowiedzialność, aby zapewnić radość z grania – przyznał Richard Courtois, dyrektor generalny zakładów sportowych i gier online.

Poker online osiągnął najlepsze wyniki we wszystkich grach online w 2022 roku, osiągając 442 mln euro – w porównaniu z 421 mln euro w 2021 r.

W przypadku zakładów sportowych online GGR osiągnął 1,38 mld euro, co stanowi kolejny rekord. Loterie wygenerowały 5,6 mld euro w 2022 roku, co stanowi wzrost przychodów o 10,2 proc. od roku poprzedniego.

Dodaj komentarz